17:47

Rašford "gura" Junajted, Tadić i Mitar asistenti

Mančester Junajted, Njukasl i Votford ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 34. kola Premijer lige.

Rašford

Junajted je minimalnim rezultatom poslao Aston Vilu u Čempionšip, a bodove "Crvenim đavolima" opet je doneo tinejdžer Markus Rašford.

Njukasl je savladao Svonsi 2:0 i okončavši seriju od šest mečeva bez pobede vratio se u borbu za opstanak. Aleksandar Mitrović je šansu dobio u poslednjih deset minuta i asistirao kod trećeg pogotka.

Everton i Sautempton su remizirali 1:1, a bod "Svecima" na Gudisonu omogućio je Dušan Tadić asistencijom za Saida Manea.

Tragičar dana bio je Saido Beraino koji je promašio dva penala u poslednjih 25 minuta kojima je Vest Bromvič mogao da izbegne minimalni poraz od Votforda na svom terenu.

Junajted nastavlja da prati Siti. "Đavoli" su izuzetno napornu nedelju okončali sa dve pobede, a nakon plasmana u polufinale FA Kupa, nastavili su borbi i za plasman u LŠ.

Umorni nakon gostovanja Vest Hemu domaći igrači su se mučili sa poslednjeplasiranom Aston Vilom, ali je mladi Markus Rašford opet obradovao Old Traford.

Sedmim golom na 12 utakmica doneo je velika tri boda kojima je Junajted nastavio da pritiska gradskog rivala Siti, koji ima bod prednosti uoči gostovanja Čelsiju.

S druge strane, Vila se devetim uzastopnim porazom i zvanično oprostila od Premijer lige, prvi put od osnivanja elitnog ranga ispala je u Čempionšip.

U derbiju dana Everton je usporio Sautempton u borbi za plasman u Evropu. "Sveci" su osvojili samo bod u Liverpulu, gde su izbegli poraz 15 minuta pre kraja.

Domaćin je poveo preko letošnjeg pojačanja iz Argentine Rodriga Morija u 68. minutu, ali nije prošli ni deset minuta kada je Tadić pronašao Manea za izjednačenje rezultata.

Njukasl je konačno slavio i iskoristio poraz Noriča od Sanderlenda te se vratio u borbu za opstanak. Andros Taunzend je nosio "svrake" pogotkom i asistencijom protiv Svonsija, za prvi trijumf nakon šest kola. Njegov gola "namestio" je ovaj put rezervista Mitrović, minut pre kraja.