Subota, 12.12.2015.

23:00

Inter ubedljiv na Friuliju za ostanak na vrhu

Ekipa Intera ostaće lider i posle 16. kola Serije A, pošto je u poslednjem subotnjem meču kao gost bila ubedljiva protiv Udinezea – 4:0 (2:0).

Getty images

'Nerazuri' su zabeležili 11 trijumf u sezoni, pa sa 36 bodova drže prvo mesto, dok su 'Zebre' 15. sa upola manje bodova, posle osmoh neuspeha.

Ekipa Roberta Mančinija odigrala je veoma dobar meč na Friuliju, a povela je već u 23. minutu preko Maura Ikardija – koji je ukrao loptu odbrani i pogodio dalji ugao.

Samo osam minuta kasnije gosti su duplirali vođstvo, a u strelce se upisao Steva Jovetić posle nove kriminalne intervencije odbrane domaćih.

Rezultat se nije menjao sve do poslednjih deset minuta, kada je Inter potvrdio novu pobedu. Najpre je Ikardi upisao svoj drugi gol, znažnim udarcem sa ivice kaznenog, da bi konačan rezultat postavio Mateo Brozović, tri minuta kasnije, u 87. minutu, na asistenciju Fredija Gvarina.

Adem Ljajić igrao je za goste do 82. minuta, pre nego što ga je zamenio Žuan Žezus.