Nedelja, 06.12.2015.

16:57

Kalinić i Iličić za drugo mesto Fiorentine

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Udineze sa 3:0 u 15. kolu Serije A i tako su prestigli Napoli na drugoj poziciji.

Beta/AP

Posle dva uzastopna remija ’Viola’ se vratila na pobednički put, strelci su bili Kalinić, Iličić i Rodriges, a naš Nenad Tomović odigrao je ceo meč.

Atalanta je došla do sedmog ligaškog trijumfa, Palermo je pao u Bergamu sa 3:0, dok je ekipa Kjeva golovima Paloskija iz penala i Međorinija u završnici slavila na gostovanju Frozinoneu.

Minimalnim rezultatom Empoli je pobedio u Veroni, strelac je bio Kosta u 62. minutu, a pet minuta ranije Boško Janković ušao je u igru za poraženi tim.

Fiorentina je okončala niz od dva remija ubedljivom pobedom. Hrvatskom kombinacijom Badelj-Kalinić "viola" je u 26. minutu povela protiv Udinezea, a meč je prelomio gol iz penala koji je pola sata pre kraja realizovao Iličić.

Desetu pobedu tima iz Firence za povratak na drugu poziciju na tabeli potvrdio je Rodriges, pet minuta pre kraja meča.

Atalanta nastavlja sa odličnim igrama, slavila je drugi vikend u nizu čime se uključila u borbi za plasman u Ligu Evrope. Domaćin je lako nadigrao Palermo u Bergamu, a meč je rešen sredinom prvog poluvremena.

Za manje od deset minuta Atalanta je stekla dva gola prednosti, preko Denisa i Čerubina, a trijumf nad Sicilijancima potvrdio je De Ron, deset minuta pre kraja duela.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarilo je Kjevo u Frozinoneu. Tim iz Verone slavio je 2:0 i drugom pobedom u poslednja tri kola "pobegao" na pet bodova od zone ispadanja.

Junak trijumfa bio je Alberto Paloši, koji je u 90. minutu doneo vođstvo, a potom u nadoknadi vremena asistencijom potvrdio slavlje gostiju.

Verona je i dalje jedini tim bez pobede u Seriji A, pogotkom Koste pola sata pre kraja Empoli je slavio minimalnu pobedu, te drugim uzastopnim trijumfom se učvrstio u sredini tabele.