Subota, 21.03.2015.

23:56

Rajo bolji od Malage, Selta sigurna

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su Malagu sa 1:0, dok je Selta bila sigurna na gostovanju Levanteu istim rezultatom u 28. kolu Primere.

Izvor: JT

Autor: JT

U ostalim utakmicama odigranim u subotu uveče, Atletik je u Bilbau sa 2:1 slavio protiv Almerije, dok su Granada i Eibar igrali bez golova.

Ranije tokom dana, Atletiko je pobedio Hetafe sa 2:0, a derbi kola igra se u nedelju od 21 čas, kada se na „Kamp nou“ sastaju Barselona i Real.

Rajo Valjekano je u jednom od najzanimljivijih duela kola slavio protiv Malage golom Gaela Kakute u 22. minutu.

Malaga je posle tog poraza ostala na sedmo mestu tabele sa 44 boda, dok Rajo na desetoj poziciji ima devet bodova manje.

Selta je trijumf nad Levanteom u Valensiji obezbedila tek u 86. minutu, kada je strelac bio De Oliveira.

Tim iz Viga je tako sprečio iznenađenje, pošto je Levante u opasnoj zoni, na 18. mestu, dok je Selta devetoplasirana.

U duelu sa najviše golova u subotnjim mečevima, sve pogotke postigli su igrači Atletika, ali je Balesijaga upisao autogol, kojim je ublažio poraz Almerije. Peti trijumf zaredom timu iz Bilbaa doneli su Ečeita i Mikel Riko golovima u devetom, odnosno 26. minutu.

Almerija je, inače, u 90. minutu ostala sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Fran Veles zaradio drugi žuti karton.

Atletik je sada na osmom mestu tabele, dok je Almerija dve pozicije iznad opasne zone, ali sa istim brojem bodova kao Levante, koji je prvi ispod crte.