Nedelja, 26.10.2014.

23:18

Mandžukić doneo trijumf Atletiku

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su Hetafe na gostovanju sa 1:0 u poslednjem meču devetog kola španske Primere.

Izvor: JT

Autor: JT

Aktuelni šampioni su do trijumfad pred 9.300 gledalaca došli golom Marija Mandžukića u 40. minutu utakmice.

’Jorgandžije’ su tako došle do šeste pobede ove sezone i sada drže peto mesto na tabeli sa 20 bodova, dva manje od vodećih Barselone i Sevilje.

Hefafe je, s druge strane, doživeo peti poraz, posle kojeg je ostao na 12. mestu sa deset bodova.

Fudbaleri Hetafea su pružili sjajan otpor favorizovanim izabranicima Dijega Simeonea i malo im je falilo da naprave veliko iznenađenje. Domaći tim od 56. minuta je igrao bez Aleksisa, koji je dobio direktan crveni karton, ali to nije mnogo uticalo na njihovu igru.

Međutim, Atletiko je sjajnom odbranom uspeo da se odupre Hetafeu i slavi zahvaljujući golu Mandžukića na asistenciju Arde Turana.