Nedelja, 26.10.2014.

22:21

Vukomanović srušio Anderleht

Bivši igrač Crvene zvezde debitovao je na klupi Standarda iz Liježa pobedom u najvećem derbiju Župile lige protiv Anderlehta u Briselu – 2:0 (0:0).

Izdanak škole sSobode iz Užica, i nekadašnji igrač Lokerena, Antverpena, Bordoa i Dinama iz Moskve, dobio je priliku da privremeno vodi Standard, posle ostavke Gija Luzona.

U Briselu nije bilo pogodaka do samog finiša, da bi Žorž Tešeira doneo prednost gostima u 79. minutu. Konačan rezultat postavio je M'Poku u devedesetom.

Srpski reprezentativac Aleksandar MItrović nije se našao u startnoj postavi domaćih, ali je dobio šansu od 61. minuta.

Anderleht je uprkos porazu ostao lider posle 12. odigranih kola, sa 23 osvojena boda. Drugoplasirani je Klub Briž, koji je remizirao sa Gentom 2:2, sa dva manje. Standard je upisao četvrtu pobedu, pa je sada deveti sa 15 bodova.