Subota, 18.10.2014.

22:08

Zenit u krizi, stiže zahuktali CSKA

Fudbaleri CSKA smanjili su zaostatak za Zenitom nakon novog kiksa tima iz Sankt Peterburga.

Nakon osam uzastopnih pobeda Zenit je remizirao drugi put u nizu, ovaj put 2:2 sa Krasnodarom.

S druge strane, CSKA je deklasirao drugi tim iz Krasnodara Kubanj 6:0, za šestu uzastopnu pobedu u Premijer ligi. U poslednjem meču dana Lokomotiva je nadigrala Terek 2:1 i ostvarila drugu uzastopnu pobedu nakon očajnog starta sezone.

Po dva pogotka za "armejce" postigli su Ahmeda Musa i Sejdua Dumbije. Zoran Tošić je igrao 66 minuta, ali bez konkretnog učinka.

U Krasnodaru, domaćin je već posle 20 minuta vodio 2:0 golovima Sigurdsona i Mamaeva, ali Zenit uspeva da izjednači preko Havija Garsije i Hulka.

Očekivao se potpuni preokret, ali samo osam minuta kasnije Esekijel Garaj dobija crveni karton, pa je Zenit u finišu morao da čuva bod.

Lokomotiva je seriju tima iz Groznog od šest mečeva bez poraza u prvenstvu zaustavila golom Romana Pavljučenka iz penala u 73. minutu.

Prethodno je domaćin poveo već u devetom golom Naisea, ali je isti igrač zatresao i sopstvenu mrežu krajem poluvremena.