Subota, 13.09.2014.

20:28

Enfild pao na debiju Markovića

Lazar Marković želeće što pre da zaboravi debi za Liverpul na Enfildu, jer je njegov klub poražen u četvrtom kolu Premijer lige.

Skalp trofejnom timu uzela je Aston Vila golom Gabrijela Agbonlaora već u devetom minutu utakmice.

Marković je prvi put zaigrao ispred Kopa, a tokom 70 minuta na terenu bio je veoma akvitan. Već u sedmom minutu je glavom šutirao pored stative, potom je u nekoliko navrata razigravao saigrače, ali je odbrana Vile bila savršena na Enfildu.

Presudni momenat meča dogodio se u devetom minutu kada je nakon odbitka u kaznenom prostoru Agbonlaor pokupio lopti i zakucao je u donji desni ugao.

U nastavku utakmice Liverpul je dominirao, imao 18 pokušaja, ali samo jednom je direktno zapretio Bredu Guzanu. To se dogodilo sedam minuta pre kraja kada je Filipe Kutinjo prošao nekoliko rivala, gađao sa ivice kaznenog, ali je na žalost celog Enfilda pogodio samo desnu stativu.

Vila je na startu sezone bila jedan od autsajdera, s obzirom da je bila očajna prošle, a nije se mnogo pojačala tokom leta. Međutim, posle četiri gola ima deset bodova, samo jedan remi uz tri pobede pa je prvi pratilac perfektnog Čelsija.

S druge strane, Liverpul se muči, osim rapsodije protiv Totenhema (3:0), ostvario je tesnu pobedu nad Sautemptonom te uz Vilu glatko izgubio od Mančester Sitija.

U prvmo meču kola Arsenal i Siti su podeili bodove, da bi potom sa po četiri gola Čelsi i Sautempton obeležili termin od 16 časova. U nedelju Mančester Junajted dočekuje KPR, a u ponedeljak kolo zatvaraju Hal Siti i Vest Hem.