Sreda, 06.08.2014.

22:22

LŠ: Legija sigurna, Dinamo ispao

Fudbaleri Legije pobedili su Seltik sa 2:0 na "Marifildu" u Edinburgu i plasirali su se u plej-of za plasman u Ligu šampiona, posle pobede sa 4:1 u Varšavi.

Izvor: JT

Autor: JT

Golove za šampiona Poljske postigli su Žiro i Kuharčik, u 31, odnosno 61. minutu, a svih 90 minuta za pobednički tim odigrao je srpski fudbaler Miroslav Radović, junak prvog meča.

San o Ligi šampiona završen je za zagrebački Dinamo, koji je imao povoljan rezultat posle prvog meča (1:0), ali je na svom terenu poražen sa 2:0 od danskog Olborga golovima Jakobsena u 36. i 85. minutu.

Da Danska ima dva predstavnika u plej-ofu za najelitnije takmičenje postarao se Kopenhagen, pobedom sa 2:0 nad Dnjiprom, posle 0:0 na gostovanju. Junaci trijumfa Kopenhagena bili su Kornelijus i Kadri.

Još u utorak, plasman u plej-of obezbedili su BATE Borisov, Standard i Maribor, a istim putem dan kasnije krenuli su Zenit i Hapoel.

Malme je uspeo da nadoknadi zaostatak iz prvog meča i zahvaljujući golovima u gostima prođe dalje protiv Sparte iz Praga. U prvom meču bilo je 4:2 za Spartu, a Šveđani su uzvratili sa 2:0, strelac oba gola bio je Rosenberg.

Šerif i Slovan su odigrali bez golova, a dalje je prošao slovački klub, zahvaljujući trijumfu sa 2:1 u prvom meču.

U derbiju kvalifikacija, Bešiktaš je slavio sa 3:1 protiv Fejenorda, a sva tri gola postigao je Ba, u 28, 80. i 86. minutu, dok se za holandski klub u strelce upisao Manu. Turski klub je tako samo nastavio ono što je započeo u prvom duelu, kada je bilo 2:1.

Steaua se dosta namučila protiv Aktobea, a na svom terenu je slavila sa 2:1, posle remija 2:2 u gostima. Čipciu je doveo domaći tim u vođstvo u trećem minutu, Stanciu je povisio na 2:0 u 39, da bi Kapadže postavio konačan rezultat u 85. minutu.

Red Bul Salcburg je bio siguran na svom terenu golovima Hinteregera u 18. i 34. minutu, za trijumf sa 2:0 protiv Karabaha. U prvom meču bilo je 2:1 za azerbejdžanski klub.