Petak, 14.02.2014.

22:43

BL: Majnc se približava vrhu

Fudbaleri Majnca pobedili su ekipu Hanovera na svom terenu u prvoj utakmici 21. kola Bundeslige rezultatom 2:0.

Izvor: SV

Autor: SV

Domaći tim se svojim desetim trijumfom u sezoni primakao zoni ekipa koje se bore za plasman u evropska takmičenja i sada zauzima sedmo mesto.

Nakon prvog poluvremena bez golova Majnc je do prednosti stigao preko Junusa Malija u 51. minutu, sjajnu šansu je u 92, minutu imao Šinđi Okazaki, a konačan rezultat postavio je Maksim Čupo-Moting u 94.

Dok Majnc ide ka vrhu, Hanover ostaje u sredini tabele, a serija od dva poraza bez postignutog gola može da predstavlja veliki problem treneru Tajfunu Krokutu.