Subota, 01.02.2014.

22:48

I Benfika kiksnula, Sporting za vrh

Fudbaleri Benfike nisu uspeli da savladaju ekipu Žil Visentea 1:1(0:0) u poslednjem subotnjem meču 17. kola lige Sagreš.

"Orlovi" tako nisu uspeli da iskoriste novi kiks Porta, koji je nešto ranije poražen na gostovanju Maritimu 1:0, pa sada Sporting ima šansu da izbije na čelnu poziciju.

Gosti iz Lisabona poveli su u 65. minutu, kada je Lima jedanesterac pretvorio u gol, ali su domaći izjednačili preko Gonkalveša u 74. Šansu da svom timu donesu pobedu propustio je Oskar Kardoso, promašenim penalom u 94. minutu.

Ruku na srce, može se reći da je pravda zadovoljena, jer prekršaj nije ni postojao.

Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč za Benfiku, dok je Lazar Marković proveo 80. minuta na terenu, pre nego što ga je zamenio Kavaleiro. Treći Srbin Filip Đuričić, proveo je na terenu samo četiri minuta, pošto je u poslednjem minutu regularnog toka zamenio Peresa.

Priliku da iskoristi kiks vodećeg dvojca imaće ove sezone odlični Sporting. Oni u nedelju dočekuju Akademiku, a u slučaju pobede naćiće se na prvom mestu usled bolje gol razlike.

1. Benfika 17 12 4 1 32:13 40
2. Sporting 16 11 4 1 35:10 37
3. Porto 17 11 3 3 32:12 36
4. Eštoril 17 7 6 4 26:19 27
5. Gimaraeš 16 8 2 6 17:13 26
6. Nasional 16 6 7 3 23:17 25
7. Braga 16 7 2 7 21:18 23
8. Rio Ave 17 6 3 8 13:18 21