Subota, 01.02.2014.

17:24

BL: Tradicionalni termin domaćinima

U tradicionalnom terminu (15:30), 19. kola nemačke Bundeslige videli smo totalnu dominaciju domaćih timova.

Šalke je tek u poslednjih deset minuta uspeo da savlada Volfsburg na "Veltins Areni" 2:1, dok je drugoplasirani Bajer Leverkuzen bio bolji od Štutgarta - istim rezultatom.

Najubedljiviji je bio Hofenhajm, koji je trijumfovao protiv Hamburger SV 3:0, odličan je bio i Augsburg protiv Verdera iz Bremena 3:1, dok je petu pobedu za domaće upisao Mainc, savladavši ekipu Frajburga 2:0.

Za sada, čast gostiju odbranila je Borusija Dortmund, koja je na otvaranju kola u petak savladala Braunšvajg.

Derbi kola odigran je na "Veltins Areni" u Genzelkirhenu, gde je domaći Šalke dva puta morao da stiče prednost kako bi na kraju trijumfovao.

Prvi gol viđen je posle nepunih deset minuta igre, čemu je prethodila urnebesa situacija na petercu domaćih. Centaršut iz kornera išao je na drugu stativu, tamo su bili usamljeni Kevin-Princ Boateng i Filipe Santana i činilo se da će biti rutiska egzekucija. Ali, oba igrača su se saplela, Ganjanin je nekako zahvatio loptu glavom i pogodio Brazilca na pola metra od njega, a lopta vara Dijega Benalja i provukla se uz stativu. Do kraja poluvremena obe ekipe imale su nekoliko solidnih šansi, ali do odmora nije bilo golova.

Početak nastavka meča pripao je gostima iz Volfsburga, da bi Maksimilijan Arnold doneo 'Vukovima' izjednačenje posle 20 minuta igre. Šalke je od tog trenutka preuzeo kontrolu na terenu i počeo sve više da pritiska zadnju liniju gostiju, da bi deset minuta pre kraja Boateg postao igrač meča.

Nouštader je divnim lažnjakom izbacio tri igrača i poslao loptu Boatengu, na ivici ofsajda, koji lako vara golmana gostiju za konačni trijumf.

Do važne pobede uspeo je da stigne i drugoplasirani Bajer iz Leverkuzena, koji je tek posle preokreta uspeo da savlada Štutgart i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli već posle prve šanse, strelac je bio Lejtner u 12. minutu igre. Nisu 'Aspirindžije' pale, nastavile su da igraju svoju igru, što im se na kraju i isplatilo.

Nije dugo trajala prednost Štutgarta, Simon Rolfs je uposlio Štefana Kislinga koji lagano šalje loptu iza leđa Ulriha. Ipak, domaći nisu dugo posle izjednačenja uspevali da stignu do totalnog preokreta. Imali su inicijativu i loptu više u nogama, ali su se gosti dobro branili i pretili iz kontre.

Međutim, rezervisti su se pobrinuli da se meč ne završi podelom bodova. Sidni Sem, koji je ušao na startu drugog dela igre, proigrao je Erena Derdijoka, koji je za samo 15 minuta na terenu izrastao u junaka meča.

Hofenhajm je nastavio proboj ka gornjem delu tabele, dok je Hamburg nastavio da tone sve dublje. I ovde smo videli rani gol. Voland je asistirao Firminu za vođstvo, da bi Sile minut pred odmor povećao prednost svog tima.

Odličnu igru domaće ekipe krunisao je Andreas Bek, posle pása strelca prvog gola.

Sjajan meč odigrali su i fudbaleri Ausburga, koji su ubedljivom igrom savladali Verder iz Bremena na domaćem terenu. Pa posle remija protiv Dortmunda, imaju i pobedu u nastavku šampionata, dok u Bundesligi nisu poraženi još od početka novembra i sada je deveti na tabeli.

Nije sve ukazivalo na takav ishod, jer jer štoper domaćih Karslen-Brken savlado svog golmana. Međutim, ubrzo je bilo 1:1, tačnije posle samo osam minuta a Egzekutor je Verner. Nastavili su domaći da dominiraju, da bi iskusni Halil Altintop u četvrtom minutu nastavka doneo potpuni preokret. Konačan rezutlat postavlja asistent kod drugog gola Han, koji je posle solo akcije savladao Volfa.

Aleksandar Ignjovski presedeo je meč na klupi Verdera, a istu ulogu imao je i Slobodan Rajković u porazu Hamburgera.