Subota, 01.02.2014.

15:53

Sanderlend vladar severoistoka

Fudbaleri Sanderlenda nastavili su dominaciju na severoistoku Engleske, treći put u nizu savladali su lokalnog rivala Njukasl.

Kao i prošle godine, "crne mačke" su slavile sa čak 3:0 na Sent Džejms Parku, golovima Borinija iz penala, te Džonsona i Kolbeka.

U drugom meču 24. kola Premijer lige Vest Hem je pogocima Kevina Nolana sa 2:0 nadigrao Svonsi na Apton Parku.

Sanderlend se pobedom izjednačio sa Svonsijem na deobi 11. mesta sa po 24 boda, koliko ima i Norič. Vest Hem je bar na nekoliko sata pobega iz zone ispadanja, dok je Njukasl ostao osmi sa 37 bodova, ali sve dalje od Evrope.

Sanderlend je slavio treći put u nizu u derbiju severoistoka Engleske (Tajn-Ver derbi), a sedmi put u poslednjih sedam mečeva gol je postigao Adam Džonson.

Tim Gusa Pojeta je u pet minuta rešila meč u Njukaslu. Prvo je Fabio Borini realizivao penal koji je napravio Anita, da bi potom Džonson sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu.

Mizeran dan domaćina upotpunio je deset minuta pre kraja Džek Kolbek, koji je osim gola odlično odigrao u veznom redu i bio najbolji pojedinac meča.

Nema sumnje da je odlazak najboljeg igrača "svraka" Joana Kabaja u Njukasl rasturio koncepciju Alana Pardjua, jer Hatem Ben Arfa nije imao rešenja u napadu svog tima.

Tandem Endi Kerol-Kevin Nolan je sa dve kombinacije srušio Svonsi na Apton Parku. Odlični centarfor Vest Hema Kerol dominirao je protiv odbrane Velšana i u 27. minutu omogućio Nolanu da volej udarcem donese prednost "čekićarima".

U nadoknadi poluvremena Kerol je ponovo bio najbolji u skoku, prebacio je loptu posle kornera glavom na drugu stativu gde je usamljeni Nolan lako pogodio nebranjenu mrežu.

Gosti su u nastavku imali šansu da se vrate u meč jer su poslednjih pola sata imali igrača više, zbog direktnog crvenog kartona za Kerola, koji je u skoku rukom udario Čika Floresa.

Međutim, i sa brojčanom prednošću na terenu gosti nisu uspeli da stvore nijednu gol šansu.