Nedelja, 04.08.2013.

19:38

Drogbina dva komada za trofej

Fudbaleri Galatasaraja pobedili su ekipu Arsenala 3:1(0:1) u poslednjem meču ovogodišnjeg Emirejts kupa u Londonu.

"Tobdžije" su vodile posle prvih 45 minuta, golom Tija Volkota u 39.minutu, i imale priliku da osvoje trofej.

Rezultat se nije menjao sve do poslednji deset minuta, kada na scenu stupa Didije Drogba i sa dva gola, u 80. i 88. minutu, donosi pobedu i trofej svom timu.

U prvom meču dana,Napoli je poražen od Porta, takođe posle preokreta.

Galatasaraj je tako sa dve pobede završio turnir na prvom mestu sa deset bodova, druga je ekipa Porta sa šest, dok Arsenal i Napoli imaju bod manje.

*Pored standardnog sistema bodovanja, na Emirejts kupu se dodatni bodovi dodeljuju za svaki postignut gol..