Sreda, 05.06.2013.

12:18

Aplauzi za "Bože pravde" u Tuzli

Intoniranje himne Republike Srbije “Bože pravde“ ispraćeno je aplauzima na tuzlanskom stadionu “Tušanj“ na meču mladih reprezentacija Srbije i BiH (1:1).

Izvor: SK

Autor: SK

Uzevši u obzir dešavanja na prostoru bivše Jugoslavije u poslednjih 20 godina, ovakvi gestovi su za svaku pohvalu i bude nadu u izglađivanje odnosa naroda bivših republika. Utakmica je, takođe, protekla bez uvredljivih povika sa tribina na nacionalnoj osnovi, uz pesmu posvećenu samo svojim reprezentativcima.

Doduše, uvrede na račun Sarajeva nisu izostale, zbog rivalstva gradova i navijača.

Meč je odigran u okviru priprema našeg mlade selekcije, koja je povela autogolom Cimirota u 23. minutu, da bi izjednačenje domaćima doneo Maletić pogotkom u 52. minutu.

’Orlići’ narednu proveru imaju sa reprezentacijom Grčke u petak od 18.30h u Atini.