Petak, 22.03.2013.

17:12

SP: Osmica Engleza, kiks 'Furije'

Utakmicama petog kola nastavljene s kvalifikacije za SP u Brazilu 2014. Pored nama najzanimljivijeg duela između Srbije i Hrvatske, odigrano je još 25 mečeva.

Izvor: ĐN SV

Autor:ĐN SV

U grupi A se pored bivših jugoslovenskih država, Belgija je savladala Makedoniju, a Vels je posle preokreta bio bolji od Škotske.

De Brujine i Azar su golovima doneli pobedu Belgiji kojom se ta reprezentacija pridružila Hrvatskoj na čelu tabele grupe A. Obe reprezentacije sada imaju po 13 bodova.

Škoti su poveli u samom finišu prvog poluvremena golom Henlija. Snodgras je ipak otežao svojoj ekipi posao kada je u 73. minutu dobio drugi žuti karton. Velse je to iskoristio i do kraja preokrenuo za pobedu od 2:1.

Tabela grupe A: Hrvatska 13, Belgija 13, Srbija i Makedonija 4, Vels 6, Škotska 2.

U prvom meču grupe B Bugarska je bila ubedljiva protiv Malte, a strelac poslednjeg od šest pogodaka bio je igrač Partizana Ivan Ivanov.

Danska se pobedom u gostima nad Češkom priključila vodećoj trojki i sada ima pet bodova, isto kao i Česi.

Tabela grupe B: Italija 10, Bugarska 9, Češka 5, Danska 5, Jermenija 3, Malta 0.

Holandija rutinski, Austrija deklasirala Farane

Nemačka je bez mnogo problema savladala Kazahstan sa 3:0 i pored treninga koji su pred meč održali maltene u ponoć. Turska je golovima Inana i Jilmaza pobedila Andoru.

Jednu od ubedljivijih pobeda ove večeri ostvarila je Austrija. Austrijanci su sa šest golova ispratili Farska ostrva.

Šveđani nisu uspeli da probiju bedem Republike Irske pa je utakmica završena bez golova. I pored toga Ibrahimović i drugovi zadržali su drugu poziciju grube C sa 8. bodova.

Tabela grupe C: Nemačka 13, Švedska 7, Austrija 7, Republika Irska 6, Kazahstan 1, Farska ostrva 0

Turska je golovima Inana i Jilmaza dobila Andoru u gostima u okviru prvog meča grupe D. Fudbaleri Holandije rutinski su preskočili Estoniju sa tri gola i zadržali stoprocentan učinak. Strelci za 'oranje' bili su Rafael Van der Vart, Robin van Persi i Ruben Šaken.

U veoma interesantnom duelu, komšije Mađari i Rumuni podelili su bodove (2:2).

Tabela grupe D: Holandija 15, Madjarska 12, Rumunija 9, Turska 6, Estonija 3, Andora 0.

Koentrao spasio Portugal, Island bolji od Slovenije

Slovenija je dočekala Island i odlično otvorila utakmicu, poveli su golom Milivoja Novakoviča u 34. minutu. Ipak, Sigurdson je šutem iz slobodnjaka izjednačio rezultat, da bi isti igrač doneo potpuni preokret i pobedu svojoj reprezentaciji golom u 78. minutu.

Albanija je i pored crvenog kartona minimalcem dobila Norvešku, strelac pobedonosnog pogotka bio je Salihi u 67. minutu.

U subotu se igra jedini preostali meč grupe E, Kipar dočekuje Švajcarsku.

Tabela grupe E: Švajcarska 10, Island i Albanija 9, Norveška 7, Slovenija i Kipar 3.

U grupi F Portugal je golom Koentraa uspeo da iščupa bod u Izraelu i zadrži realne šanse za plasman na Mundijal. Luksemburg i Azerbejdžan su odigrali meč bez golova a sutra se sastaju Severna Irska i Rusija čiji je meč odložen zbog velikih snežnih nanosa.

Tabela grupe F: Rusija 12, Izrael i Portugalija 8, Severna Irska i Azerbejdžan 3, Luksemburg 1.

Osmica Engleza, Džeko gura Bosnu ka Mundijalu

Bosna i Hercegovina nastavlja da 'gazi' ka Svetskom prvenstvu. Naši susedi bili su bolji od Grčke najviše zahvaljujući Edinu Džeku koji je bio dvostruki strelac. Pored njega golove su postigli Ibišević za BIH i Gekas za Grke.

Druge dve utakmice grupe G završene su istim rezultatom 1-1. Bodove su podelili Lihtenštajn i Letonija, kao i Slovačka i Litvanija.

Tabela grupe G: BiH 13, Grčka 10, Slovačka 8, Litvanija 5, Letonija 4, Lihtenštajn 1.

Meč večeri odigrala je reprezentacija Engleske. Englezi su 'razmontirali' San Marino u gostima, rezultat na kraju bio je 8:0. Ipak, 'gordi albion' zaostaje dva boda za Crnom Gorom koja je i pored igrača manje uspela da dobije Moldaviju sa 1:0. Strelac jedinog pogotka bio je Mirko Vučinić.

Ukrajina se pobedom od 3:1 nad Poljskom probila na treće mesto grupe H sa pet bodova.

Tabela grupe H: Crna Gora 13, Engleska 8, Poljska 5, Ukrajina 5, Moldavija 4, San Marino 0.

Island bolji od Slovenije

Iznenađenje večeri desilo se u Španiji. Aktuelni svetski i evropski šampion napravio je novi kiks u kvalifikacijama. 'Furija' je kod kuće osvojila samo bod protiv Finske, meč je završen 1:1. Špance je u vođstvo doveo Serhio Ramos u 47. minutu. štoper Reala je tako ušao u istoriju i na jubilarnoj stotoj utakmici postigao gol. Ipak, vredan bod Fincima doneo je Puki u 79. minutu posle silnih promašaja domaće ekipe.

Ovakav ishod meča u Hihonu, na najbolji način iskoristio je nacionalni tim Francuske. Francuzi su sa 3:1 dobili Gruziju, a pobedu 'trikolorima' doneli su Žiru, Valbuena i Riberi.

Tabela grupe I: Francuska 8, Španija 8, Gruzija 4, Belorusija 3, Finska 1.