Subota, 06.10.2012.

20:36

Arsenal slavio u gradskom derbiju

Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem u gostima u londonskom derbiju sa 3:1 (1:1), u sedmom kolu Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Domaći su poveli u 21. minutu golom Diamea na asistenciju Mekartnija. Arsenal je do izjednačenja je stigao 20 minuta kasnije, strelac je bio Žiru, kojem je ovo prvi gol u Premijer ligi.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja i šansi na obe strane. Prvih dvadesetak minuta Vest Hem je bio dominantniji u napadu, ali je odbrana gostiju odolevala. Dobre prilike imali su Kerol i Nolan.

Od 60. minuta Arsenal je preuzeo inicijativu, pokušavali su Žiru i Kazorla, ali je Volkot doveo svoju ekipu do preokreta. Dobio je loptu od Kazorle na polovini terena, bio je brži od odbrambenih igrača Vest Hema i lako savladao golmana u 77. minutu igre.

Kazorla je nakon nekoliko promašaja uspeo da postgne gol i to u 83. minutu sjajnim šutem sa oko 20 metara.

U ranije odigranim mečevima pobede su ostvarili Mančester Siti, Čelsi i Vest Bromvič Albion.