Sreda, 01.02.2012.

23:25

KK: Remi Valensije i Barselone

Fudbaleri Valensija i Barselone odigrali su nerešeno, 1:1, u prvoj utakmici polufinala špasnkog Kupa Kralja.

Domaćin je golom Žonasa u 27. minutu stigao do vođstva, osam minuta kasnije gosti su izjednačili a novi značajan gol u borbi za trofej u Kupu postigao je Pujol.

Golman domaćeg tima Brazilac Dijego Alveš najzaslužniji je za to što se rezultat nije menjao u nastaku. U 56. minutu odbranio je udarac Mesija sa 'bele tačke'. Revanš se igra za sedam dana.

Valensija je bolje počela, a asistent za gol Žonasa bio je Matje.

Osam minuta kasnije Pujol je kaznio loše postavlajnje Alveša kod kornera za goste.

Posle prvih polufinalnih mečeva najbliža finalu je ekipa Atletika iz Bilbaa koja je u utorak savladala Mirandes u gostima, 2:1.

Barselona (25) i Atletik Bilbao (23) su najtrofejniji klubovi Španije u Kupu Kralja. Katalonci su poslednji put bili najbolji u tom takmičenju 2009. godine, u Bilbau Kup čekaju od 1984. godine.

Valensija je trofej osvajala sedam puta, poslednji put 2008. godine, a Mirandes je debitant i u polufinalu.