Petak, 30.12.2011.

22:52

PL: Pobeda Liverpula, sjajni Belami

U prvoj utakmici 19. kola engleske Premijer lige Liverpul je na "Enflidu" pobedio Njukasl sa 3:1 (1:1).

Gosti su poveli posle autogola danskog reprezentativca Danijela Agera u 25. minutu, a zasluge za gol idu i Francuzu Kabaji.

Posle samo pet minuta Liverpul preko raspoloženog Krega Belamija stiže od izjendačenja. Odično je Velšanin u 67. minutu izveo slobodan udarac, defanzivac gostiju Simpson i napadač Liverpula Endi Kerol su zasmetali golmanu Timu Krulu i Liverpul je stigao vođstva.

U 59. minutu menadžer Liverpula Keni Dalgliš iz igre je izveo Čarlija Adama, koga je zamenio kapiten "crvenih" Stiven Džerard. Posle dodavanja Hendersona Džerard postiže svoj drugi gol ove sezone i postavlja konačan rezultat u 78. minutu. Ulaskom Džerarda Liverpul je uspostavio igru na sredini terena i stvorio još nekoliko prilika. Utakmicu su obeležili i grubi startovi igrača Njukasla. Koloćini je laktom udario Belamija, a "stradali" su i Adam i Spering. Ipak "svrake" su meč završile sa svih jedanaest igrača na terenu-

Najbolji strelac Njukasla Demba Ba odlično je reagovao u 71. minutu i prebacio loptu iznad istrčalog Reine, ali je Martin Škrtel neverovatnim uklizavanjem sprečio loptu da završi u mreži Liverpula. Tada je ostalo 2:1 za Liverpul, a Džerard je golom sedam minuta kasnije rešio pitanje pobednika. Kerol je u drugom poluvremenu pogodio prečku i do kraja meča nije uspeo da postigne gol. Ovo je prva utakmica na kojoj je Liverpul igrao bez suspendovanog napadača Urugvajca Luisa Suaresa.

Liverpul je ostao neporažen i na petoj uzastopnoj utakmici u Premijer ligi, ali je u prethodna dva gola razočarao svoje navijače pošto nije uspeo da pobedi dva najslabija tima u Premijer ligi ove sezone - Vigan (0:0) i Blekburn (1:1).

Ostale utakmice 19. kola Premijer lige na programu su u subotu i nedelju.