Sreda, 26.10.2011.

22:54

Juventus ostao lider, gol Jankovića

Posle 9. kola Serija A će imati novog lidera, ekipu Juventusa pošto je u derbiju kola Napoli savladao Udineze sa 2:0.

U jednom od derbija Boško Janković postigao je prvi gol u pobedi Đenoe nad Romom 2:1, dok je Željko Brkić savladan u remiju Sijene u Novari 1:1.

Šampion Milan je het-trikom Noćerina pregazio Parmu 4:1, dok je Dejan Stanković odigrao svih 90 minuta u remiju Inter u Atalanti 1:1. Lacija i Katanije u Rimu, te Čezena i Kaljari igrali su 1:1, dok je Bolonja sa 1:0 slavila u Veroni protiv Kjeva.

Konačno jedan Srbin postigao je gol u Seriji A, a svoj prvenac u sezoni zabeležio je Boško Janković koji je u 38. minutu doneo prednost Đenoi protiv Rome. "Vučica" je uspela da izjednači preko Borinija osam minuta pre kraja, ali je domaće navijače u samoj završnici obradovao Juraj Kučko golom za 2:1.

Antonio Noćerino postigao je tri, a Zlatan Ibrahimović još jedan gol za treću uzastopnu pobedu Milana. Počasni pogodak za Parmu postigao je Sebastijan Đovinko, italijanski reprezentativac.

Inter ipak nije krenuo da izlazi iz krize jer je posle pobede za vikend odmah usledio razočaravajući remi u Atalanti. Nije tako izgledalo na startu meča jer su "neroazuri" poveli u 32. minutu preko Veslija Snajdera. Međutim, tim Klaudija Ranijerija se prerano opustio jer je u finišu poluvremena izjednačio Denis, i kako se ispostavilo doneo bod Atalanti.

U derbiju kola lider Udineze je gostovao u Napulju, ali nije imao rešenje za sjajne Napolitance. Ezekijel Laveci i Kristijan Mađo savladali su Handanovića u prvom poluvremenu za konačnih 2:0.