Nedelja, 28.08.2011.

17:34

Maestralni Siti, četiri gola Džeke

Mančester siti nastavlja da igra sjajno ove sezone, u trećem kolu Premijer lige "građani" su pobedeli Totenhem u Londonu sa ubedljivih 5:1.

Prvi gol gosti su postigli u 34. minutu, a na poluvremenu je bilo 2:0.

Oba gola postigao je napadač reprezentacije Bosne i Hercegovine, a dvostruki asistent bio je poslednje pojačanje Sitija iz Arsenala Samir Nasri. U 55. minutu Džeko je komletirao het-trik, asistent je bio Jaja Ture, a Nasri je pet minuta kasnije progirao i Aguero za 4:0.

Jedini gol za goste postigao je defanzivac Kabul u 68. minutu, posle dodavanja Van der Varta. Konačan rezultat postvaio je Džeko u poslednjim minutima meča. Luka Modrić je odigrao možda poslednju utakmicu u dresu Totenhema, pošto je Čelsi povećao finansijsku ponudu za njega.

Od 75. minuta u ekipi Mančester sitija igrao je bivši fudbaler Partizana Stefan Savić koji je samo minut po ulasku u igru dobio žuti karton.

Izabranicima trenera Roberta Mančinija ovo je bila treća pobeda u isto toliko mečeva, dok je Totenhem trenutno poslednji na tabeli, sa dva poraza. "Pevci" imaju utakmicu manje, pošto je utakmica prvog kola sa Evertonom, 13. avgusta, odložena zbog nereda u Londonu.

Njukasl je pobedio Fulam golovima dvostrukog strelca Leona Besta, koji je bio precizan u 48. i 66. minutu, dok je gol za goste postigao
američki reprezentativac Klint Dempsi u 88. minutu.

Utakmica koja je svakako obeležila ovo kolo je pobeda Mančester junajteda nad Arsenalom sa 8:2.