Nedelja, 28.08.2011.

17:01

Zvezda slavila u Smederevu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Smederevo u gostima sa 1:0, u utakmici trećeg kola Jelen Superlige.

Jedini gol na utakmici postigao je Darko Lazović u 50. minutu.

Nakon startnog poraza od Spartaka u Subotici ovo je druga pobeda za redom timu Roberta Prosinečkog u domaćem šampionatu i prva na gostujućem terenu. U istom terminu igran je i duel na Vračaru gde je Sloboda pobedila Rad sa 2:1.

Zvezda je odigrala sasvim solidan meč nakon debakla u Renu i pokazala da se potpuno okrenula domaćim takmičenjima. Sa druge strane, Smederevci su počeli veoma dobro, bili su agresivni tokom prvog poluvremena, ali su u nastavku fizički pali pa je Zvezda lako sačuvala prednost do kraja.

Veliku priliku propustio je domaći tim već u četvrtom minutu. Nakon kornera stvorila se gužva u kaznenom prostoru, čak tri pokušaja imali su fudbaleri Smedereva, ali se Zvezda nekako odbranila.

Smederevci su tražili penal pošto je lopta nakon poslednjeg pokušaja pogodila Dimitrijevića u ruku, ali je utisak da Zvezdin fudbaler nije mogao da reaguje jer ga je lopta napucala, pa je sudija pokazao da se igra nastavi.

Domaći tim igrao je od samog početka otvoreno, a prvu veliku priliku Zvezda je imala u 20. minutu. Evandro je odličnim pasom izbacio Borhu, Kolumbijac je pokušao da zaobiđe golmana Smedereva, ali je promašio. Domaći tim bunio se smatrajući da je Borha bio u ofsajdu, pa je čak i pomoćni trener domaćina isključen.

Tri minuta kasnije Borha je iznudio prekršaj sa oko 20 metara, Evandro je dobro šutirao, ali je golman Ranković još bolje intervenisao. Novu priliku Borha je imao već u 25. minutu. Lazović je prošao po desnoj strani i centrirao, Kolumbijac je natrčao, ali je glavom šutirao pored gola. Seriju promašaja Zvezde nastavio je Mikić u 27. minutu. Posle dodavanja Lazovića stigao je do lopte pre golmana Rabnkovića, iz skoro mrtvog ugla pokušao je da pogodi praznu mrežu, ali nije uspeo.

Nakon nešto mirnijeg perioda, novu priliku Zvezda je imala u 38. minutu. Lazović je dobio odličnu loptu na desnoj strani, ali je očajno reagovao iako je imao samog Borhu u sredini, pa je veoma zanimljivo prvo poluvreme završeno ipak bez golova.

Drugo poluvreme počelo je sa malim zakašnjenjem zbog bakljade Zvezdinih navijača. To kao da je bila najava Zvezdinog vođstva koje je stiglo u 50. minutu. Lazović je sve sam uradio, probacio je prvo Živkoviću loptu kroz noge, a onda je i gurnuo ispod golmana Rankovića za 1:0.

U drugom poluvremenu Zvezda je potpuno zagospodarila terenom, domaći igrači pali su pre svega fizički, ali crveno-beli to nisu uspevali da iskoriste. Iako je u drugom delu delovala mnogo sigurnije, Zvezda je stvorila znatno manje šansi. Evandro je još jednom potvrdio kvalitet, razigravao je, delio lopte, ali njegovi saigrači nisu uspevali da pronađu put do mreže.

Odličnu priliku imao je Borha sredinom nastavka, a najbolju je devet minuta pre kraja imao Bruno Mezenga koji je u 68. minutu zamenio Kaluđerovića. Evandro ga je maestralno proigrao, ali Brazilac je u situaciji 'jedan na jedan' šutirao pored gola. Promašene prilike ipak domaćin nije kaznio, pa je Zvezda uspela da osvoji veoma važna tri boda u Smederevu.

SMEDEREVO: Ranković, D. Živković, Mijović, Ognjanović, Milosavljević, Kovačević, Brašanac, M. Milosavljević, Ćeran, Trijuć, Stojanović.
C. ZVEZDA: Bajković, Tošić, Adi, Ćosić, Mikić, Dimitrijević, Kovačević, Evandro, Borha, Kaluđerović, Lazović.

1. Hajduk 3 3 0 0 7:2 9
2. Vojvodina 3 2 1 0 7:1 7
3. Sloboda Sevojno 3 2 1 0 4:3 7
4. Rad 3 2 0 1 7:2 6
5. Smederevo 2 2 0 1 3:2 6
6. Crvena Zvezda 3 2 0 1 3:2 6