Subota, 23.07.2011.

23:33

Peruanci treći, het-trik Gerera

Reprezentacija Perua je u meču za treće mesto na "Kopa Amerika" pobedila Venecuelu sa 4:1 (1:0), a tri gola je postigao Paulo Gerero.

Peruanci su poslednji put osvojili jednu od medalja na prvenstvu Južne Amerika 1975. godine.

Poveli su Peruanci tri minuta pre kraja prvog poluvremena golom Čirokua, posle asistencije sjajnog Gerera. Venucuala je od 59. minuta igrala sa igračem manje posle isključenja Rinkona, a šest minuta posle toga Gerero je postigao svoj prvi gol na meču.

U 78. minutu Cezar Farias postiže gol za Venecuelu koja je sa igračem manje pokušala da dođe do izjednaćenja. Ipak napadač Hamburga Gerero je u postigao još dva gola u poslednja tri minuta utakmice.

Finale "Kopa Amerika" u kome se sastaju Ugrugvaj i Paragvaj igra se na stadionu "Monumental" u Buenos Airesu u nedelju od 21 čas.