Petak, 07.01.2011.

19:36

AK: Uzbekistan srušio domaćina

Fudbaleri Uzbekistana pobedili su domaći Katar sa 2:0 (0:0) u prvom kolu A grupe Azijskog kupa.

Izvor: SO

Autor: SO

Vodeći gol na stadionu "Kalifa" postigao je Odil Ahmedov u 59. minutu, a trijumf Uzbekistancima obezbedio je Derver Žeparov u 77. minutu.

Ahmedov, 23-godišnji fudbaler sredine terena Pahtakora iz Taškenta, fenomenalnim udarcem sa 30-ak metara pod prečku savladao je golmana Burhana, a posle amaterske greške odbrane domaćih Žeparov je rešio pitanje pobednika postigavši svoj 14. gol u reprezentativnom dresu.

U drugoj utakmici A grupe u subotu se sastaju Kuvajt i Kina. Najavu ovogodišnjeg Azijskog kupa pročitajte u našoj rubrici „Teme“.