LE: Bez iznenađenja

U četvrtak su odigrani svi premijerni mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

LBIzvor: B92 Evropa
Podeli

Srpski timovi su zabeležili po jednu pobedu, remi i poraz.

Spartak je u Novom Sadu savladao ukrajinski Dnjipar sa 2:1, OFK Beograd je u Istanbulu remizirao sa ekipom Galatasaraja (2:2), dok je Crvena zvezda na 'Marakani' poražena od Slovana rezultatom 2:1. Od ostalih timova sa prostora bivše Jugoslavije jedinu pobedu je upisao slovenački Maribor, koji je kao domaćin bio ubedljiv protiv škotskog Hibernijana (3:0).

Splitski Hajduk je u Rumuniji poražen od Dinama iz Bukurešta (3:1), Zrinjski je kao gost poražen od danskog Odensea sa 5:3, dok je makedonski Rabotnički, u Skoplju, rutinski poražen od Liverpula sa 2:0. Za tim sa 'Enfilda' svih 90. minuta je igrao i srpski reprezentativac Milan Jovanović.

Budućnost je u Podgorici, takođe, poražena u duelu sa danskim Brondbijem (2:1).

Štutgart je kao gost savladao norveški Molde rezultatom 3:2, a srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović je u 74. minutu postigao drugi gol za nemački tim. Pored Kuzmanovića strelci za Štutgart bili su Sebastijan Rudi u 27. i Martin Harnik u 82. minutu. Golove za domaći tim postigli su Mostrom u 65. i Hoset u 76. minutu.

Kvalifikacije za Ligu Evrope, treće kolo:

Sibir Novosibirsk - Apolon Limasol 1:0
Medvedev 74
FK Spartak Zlatibor Voda - Dnjipar 1:1
Torbica 16 (pen), 90 (pen) – Kravčenko 23
Beroe - Rapid Beč 1:1
Zlatinov 85 - Hofman 45
Dnjipro Mogilev – Ostrava 1:0
Zenkovič 63
Inter Turku - Rasing Genk 1:5
Grot 54 – De Bruin 19, Ogunjimi 44, Barda 61, Vosen 77, 85
Mipa - Temišvar 1:2
Rikets 49 – Tames 34, Aksente 74
Ruh Hožuv - Austrija Beč 1:3
Pulkovski 4 – Linc 7, Hlinka 43, Jun 73
Karpati Lviv – Zestafoni 1:0
Kudobjak 6
Elfsborg – Teteks 5:0
Išizaki 29, Svenson 50, Avdić 57, Nordmark 66, Kin 77
Molde – Štutgart 2:3
Mostrom 65, Hoset 76 - Rudi 27, Kuzmanović 74, Harnik 82
Utreht – Lucern 1:0
Mertens 35
Elesund – Modervel 1:1
Matisen 90 - Marfi 48
APOEL – Jablonec 1:0
Solari 55
Randers - Lozana 2:3
Movsisjan 6, 81 Štojble 41, Silvio 62 (pen), 84,
Odenze - Zrinjski Mostar 5:3
Absalonsen 23,Utaka 31, 60, Andreasen 37 - Zadro 15, 71, Žižović 65 (pen)
Kalmar - Levski Sofija 1:1
Dada 83 – Žaozinjo 28
Makabi Haifa - Dinamo Minsk 1:0
Davališvili 30
Serkl Briž – Anortosis 1:0
Foli 69
Dinamo Bukurešt - Hajduk Split 3:1
Kristea 6 (pen), Garat 40, Kone 70 - Tomasov 64
Galatasaraj - OFK Beograd 2:2
Turan 26, 76 - Krstić 80, Injac 86
Visla Krakov - Karabah 0:1
Nadirov 69
Nordsjeland - Sporting Lisabon 0:1
Vukčević 24
Đer – Monpelje 0:1
Žiru 32
Maribor – Hibernijan 3:0
Iličič 31, 52, Markos 60
Olimpijakos - Makabi Tel Aviv 2:1
Zairi 67, Romendal 73 Medunjanin 18 (pen)
Plzenj – Bešiktaš 1:1
Limberski 28 – Delgado 44 (pen)
Crvena zvezda - Slovan Bratislava 1:2
Trifunović 62 - Ivana 42, Salata 68
Šturm - Dinamo Tbilisi 2:0
Feldhofer 48, Kienast 59
AZ Alkmar - Geteborg 2:0
Klavan 52, Gudmundson 56
Jagelonija - Aris 1:2
Gržb 24, Kalvo 4 (pen), 7
Maritimo - Bangor Siti 8:2
Tcho 33, 79, Danilo 38, 75, Diavara 51,78, Kanu 80, Fidelis 90 – Vord 73, Džeb 90
Rabotnički – Liverpul 0:2
Ngog 17, 58
Šamrok Rovers – Juventus 0:2
Amauri3, 75
Budućnost Podgorica – Brondbi 1:2
Bećiraj 90 – Adamović 73 (ag), Jensen 87

Revanš mečevi trečeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope su na programu 3. i 5. avgusta.

strana 1 od 2 idi na stranu