Nedelja, 09.05.2010.

17:26

Serija A: Atalanta ispala

Kolo pre kraja sezone u Seriji A poznata su sva tri tima koji će sledeće godine igrati u Seriji B. Livornu i Sijeni pridružila se Atalanta.

Tim iz Bergama izgubio je u Napulju 2:0, a rival u borbi za opstanak Bolonja osvojila je bod protiv Katanije i tako kolo pre kraja izborila opstanak u elitnom društvu. Najviše golova bilo je na 'Meaci' gde je Inter zamalo izgubio prednost od 4:1 jer je Kjevo stigao do 4:3. Sampa je izborila 1:1 u Palermu u direktnoj borbi za mesto u LŠ. Roma je golovima Totija sa 2:1 dobila Kaljari.

Fabio Kvaljarela je sa dva gola poslao Atalantu u seriju B, a Ivan Radovanović nije ulazio u igru u ovom bitnom meču za tim iz Bergama. Adem Ljajić dobio je šansu da odigra svih 90. minutu u remiju Fiorentine sa Sijenom (1:1), dok je Vlada Avramov ponovo bio rezerva Sebastijanu Freju. U meču prepunom golova Udineze i Bari su igrali bez pobednika, 3:3, a Aleksandar Luković je za 90 minuta u domaćoj ekipi zaradio žuti karton. Dušan Basta i dalje nije među prvih 18 igrača. Lacio je pobedio u Livornu sa 2:1, a standardni Aleksandar Kolarov asistirao je Tomasu Rokiju kod prvog gola Lacijala. Đenoa je golom Skulija savladala Milan, a u prvom timu bio je i Nenad Tomović. Talentovani Danijel Aleksić bio je na klupi.

Da li će Inter osvojiti petu uzastopnu titulu odlučiće poslednje kolo. 'Neroazuri' su mogli i ove nedelje da slave, i to na svom stadionu ali je Frančesko Toti ipak sa dva gola u finišu meča sa Kaljarijem doneo preokret i tri potrebna boda Romi. Inter je imao lak posao sa Kjevom, ali je u samom finišu zakomplikovao već dobijenu utakmicu. Meč su otvorili autogolovi na obe strane. Prvo je Mota u 12. minutu doneo prednost gostima, ali mu se samo dva minuta kasnije revanširao Mantovani. Potom su usledili pogotci Kambijasa, Milita i Balotelija koji su u 52. minutu doneli Interu prednost od 4:1. Ipak, do 75. minuta Kjevo se vraća golovima Granočea i Pelisijea, ali je Murinjov tim izdržao do kraja. Dejan Stanković je igrao odmah iza napadača Intera, a na samom početku meča pogodio je prečku.

U direktnom duelu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona Sampdorija se odbranila na Sicijili i zadržala dva boda prednosto nad Palermo. Sampa je u ovom meču mogla da definitivno potvrdi četvrto mesto jer je povela preko Pacinija u 54. minutu, ali je Mikoli izjednačio 14 minuta kasnije. Oba gola postignuta su iz penala.