Nedelja, 11.04.2010.

17:51

PL: Junajted sve dalje od rekorda

Aktuelni šampion Premijer lige Mančester junajted ponovo je razočarao svoje navijače jer je odigrao bez golova u Blekburnu u 34. kolu šampionata.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Domaći tim je disciplinovanom igrom u odbrani osujetio napade 'crvenih đavola', dok su Ferdinand i Vidić sa druge strane lako zaustavljali kontre koje su uglavnom išle preko Kalinića. Bez Vejna Runija napad Junajteda je ponovo bio nemoćan, a najbolju šansu propustio je Valensija koji je u finišu prvog poluvremena sam izašao na Pola Robinsona ali je šutirao u njega.

Mančester junajted sada ima 73 boda, jedan manje od lidera Čelsija koji u utorak igra svoj meč 34. kola protiv Boltona. Četiri kola pre kraja Junajted je sve dalje od nove odbrane titule koja bi bila četvrta u nizu, što ni jedan klub u istoriji nije uspeo da uradi.

Veliki rival Junajteda, Liverpul odigrao je takođe bez golova u nedelju, ali na svom terenu protiv Fulama. Podelom bodova dva tima koja će igrati u polufinalu Lige Evrope, 'redsi' su svoje šanse da osvoje mesto koje bodi u Ligu šampiona sveli na minimum. Prvi meč koji je odigran u nedelju, između Vulverhemptona i Stouk Sitija takođe je završen bez golova.

Drugi tim iz Mančestera nalazi se pred najvećim uspehom u skorašnjoj istoriji, plasmanom u Ligu šampiona. Siti je u poslednjem meču u nedelju spasao dan u Premijer ligi deklasiravši Birmingem sa 5:1. 'Građani' su meč rešili u završnici prvog poluvremena kada su Tevez , Onuoha i Adebajor postigli tri gola za svega pet minuta. Džerom je u međuvremenu samo uspeo da smanji rezultat. U nastavku meča defanzivac Onuoga i Adebajor pogodili su još po jednom za konačan rezultat i četiri boda prednosti za Siti ispred Totenhema koji u sredu gostuje Viganu.