Nedelja, 05.07.2009.

13:45

Prvi trofej za Vermezovića

Srpski trener Vladimir Vermezović došao je do svog prvog trofeja sa Kajzer Čifsima osvojivši Istern Kejp Premijer Kup.

Kajer Čifsi su u finalu, odigranom na „Nelson Mandela“ stadionu savladali SuperSport Junajted sa 2:1. Vermezović je tako došao do prvog trofeja posle samo dve utakmice na čelu kluba iz Johanesburga. Čifsi su prethodno u polufinalu savladali Bej Junajted sa 2:0.

U finalu Istern Kejp Premijer Kupa, Čifsi su poveli golom Lebesea u 27. minutu, a SuperSport je izjednačio u drugom poluvremenu pogotkom reprezentativca Južne Afrike Nkosija.

Pobedu Čifsima i trofej doneo je Dladla u 78. minutu kada je lobovao golmana SuperSporta.

Vermezović je trenersku karijeru počeo u Partizanu, a prošle godine vodio je Spartak iz Trnave.