Nedelja, 07.06.2009.

10:23

Novi poraz Meksika, Kostarika vodi

U mečevima KONKAKAF kvalifikacione zone za SP, Kostarika i SAD su zabeležile pobede, dok se Meksiko novim porazom dodatno udaljio od plasmana u Južnu Afriku.

Meksiko je u San Salvadoru poražen sa 2:1 što je bio treći poraz u četiri utakmice za ekipu Havijera Agirea. SAD su u Čikagu savladale Honduras sa 2:1, dok je Kostarika slavila na gostovanju u Trinidadu i Tobagu sa 3:2 i sada zauzima vodeću poziciju u kvalifikacijama. SAD su na drugom mestu, dok je Meksiko tek peti sa samo tri boda iz četiri utakmice.

Agire je nasledio Šveđanina Svena Jerana Eriksona na poziciji selektora u aprilu, ali se stanje u meksičkoj reprezentaciji nije promenilo. San Salvador je poveo pogotkom Hulija Martinesa u 11. minutu utakmice, a izjednačio je Kuatemoh Blanko iz penala dvadesetak minuta pre kraja. Pobedu domaćinu donosi Eliseo Kvintanila četiri minuta pre kraja, takođe iz jedanaesterca. Salvador se pobedom probio na treću poziciju sa pet bodova, dok je Meksiko tek peti sa samo jednom pobedom i tri poraza iz četiri meča. Tri prvoplasirane reprezentacije obezbeđuju direktan plasman, dok će četvrtoplasirana ekipa igrati baraž sa petom ekipom iz Južnoameričke zone.

SAD slavile su u Čikagu protiv Hondurasa sa 2:1. Gosti su poveli golom Karlosa Kostlija već u petom minutu, ail je dva minuta pre kraja prvog polvuremena Lendon Donovan izjednačio sa bele tačke. Pobedu domaćinu donosi Karlos Bokanegra u 68. minutu. SAD zauzimaju drugu poziciju iza Kostarike, sa dva boda manje.

Vodeća ekipa KONKAKAF zone Kostarika slavila je u Trinidadu i Tobagu sa 3:2. Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, a strelci su bili Karlos Edvards u 30. minutu za domaćina i Alvaro Saborio jedanaest minuta kasnije za goste. Kostarika je povela u sedmom minutu nastavka pogotkom Selsa Borhesa, a izjednačio je Kolin Samjuel u 63. minutu. Konačan rezultat postavlja Selso Borhes u 69. minutu, svojim drugim pogotkom. Kostarika je na prvoj poziciji sa 12 bodova iz pet utakmica.

El Salvador - Meksiko 2:1 (1:0)
(Hulio Martines 11, Eliseo Kvintanila 86p - Kuatemoh Blanko 71p)
SAD - Honduras 2:1 (1:1)
(Lendon Donovan 43p, Karlos Bokanegra 68 - Karlos Kostli 5)
Trinidad i Tobago - Kostarika 2:3 (1:1)