Pobeda Dinama, remi Slavena

Ekipa Dinama povećala je prednost na tabeli 1. lige posle preokreta na meču sa Interom i remija Slavena.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Dinamo je u 13. kolu pobedio sa 3:1, iako je domaća ekipa od drugog minuta vodila golom Nina Bulea. Međutim, klub iz Zagreba je odgovorio sa dva brza pogotka. Prvo je Mandžukić u 10. minutu izjednačio, a na 2:1 povećao Vrdoljak devet minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Morales u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Domaće ekipe nisu imale mnogo razloga za radost. Rijeka je u Vinkovcima savladala Cibaliju sa 3:0, dok su u ostalim mečevima viđena tri remija. Kroacija iz Sesveta i Šibenik igrali su bez golova, Zadar i Slaven igrali su 1:1, a isti rezulzat bio je na meču Zagreb – Rijeka.

Utakmica Varteks – Hajduk igra se kasnije u nedelju.

Na tabeli vodi Dinamo sa 26 bodova, drugi je Slaven sa dva boda manje, Hajduk ima 20 bodova