23:09

Pobeda Intera za 100. rođendan

Izvor: A G

Autor:A G

Fudbaleri Intera pobedili su Ređinu 2:0, u meču 27. kola italijanske Serije A. Šampion Italije ovom pobedom napravio je sjajnu uvertiru pred nedeljnu proslavu stogodišnjice osnivanja kluba. U drugom meču dana Palermo i Udineze igrali su nerešeno – 1:1 na Siciliji.

Duel na Meaci rešen je u prvih 45 minuta. Prvi gol postigao je Zlatan Ibrahimović u 14. minutu iz jedanaesterca, pošto su pre toga Valdes i Tognoci zajedničkim snagama oborili Kambijasa u šesnaestercu.

Konačnih 2:0 postavio je Argentinac Nikolas Burdiso u 34. minutu. Prekid je izveo Himenez, a Burdiso je u srcu kaznenog prostora iskoristio neopreznost odbrane Ređine, i povećao na, ispostaviće se konačnih, 2:0. U timu Roberta Mančinija kapiten Srbije Dejan Stanković odigrao je odlično ceo meč, i u nekoliko situacija bio je blizu postizanja gola.

U drugom meču dana Udineze je na Siciliji otkinuo domaćem Palermu dva boda. Domaći tim vodio je od 32. minuta golom Simplisija, a bod gostima doneo je Felipe u 35. minutu. U ekipi Frančeska Gvidolina Boško Janković igrao je poslednjih petnaestak minuta, dok za Udineze nije igrao Aleklsandar Luković zbog povrede.