Četvrtak, 21.02.2008.

21:17

Kup UEFA: Nemački timovi sigurni

Fudbaleri Bajern Minhena plasirali su se u osminu finala Kupa UEFA, pošto su u revanš meču ubedljivo pobedili škotski Aberdin na svom terenu sa 5:1. Bajern je u prvom meču u gostima remizirao 2:2, ali je u drugoj utakmici ubedljivo savladao Aberdin. Drugi predstavnik Nemačke u Kupu UEFA, Bajer Leverkuzen, pobedio je na svom terenu turski Galatasaraj sa 5:1 i plasirao se u sledeću rundu takmičenja, pošto je prvi meč završen nerešeno, bez golova.

Najzaslužniji za pobedu nemačke ekipe bio je dvostruki strelac Sergej Barbarez.

Glazgov se plasirao u osminu finala Kupa UEFA, pošto je u gostima remizirao sa Panatinaikosom u gostima 1:1. Škotski tim je remizirao bez golova u prvom meču, ali je golom u gostima obezbedio plasman u sledeću rundu takmičenja.

Hamburg i Cirih remizirali su 0:0 u Nemačkoj, ali domaći tim ide dalje pošto je u prvoj utakmici slavio sa 3:1. Olimpik Marsej je, uprkos porazu od Spartaka sa 0:2 u gostima, uspeo da se plasira u osminu finala, jer je u prvom meču bio bolji od ruske ekipe sa 3:0.

Što se tiče učinaka srpskih fudbalera Lazović je dao gol za PSV, a zamenjen je u 68. minutu. Rajković je ušao u igru u 78. minutu. PSV je podsetimo, dobio elsingborg 2:1.

Kuzmanović je ušao u igru u 82. minutu, a Fiorentina je dobila Rozenborg sa 2:1.

AEK je izgubio 3:0, a Ivić nije igrao.

Bazel je izgubio ubedljivo od Sportinga 0:3. Ergića je zamenio Marko Perović u 71. minutu, dok je Vladimir Stojković sedeo na klupi.

Verder je pobedio u Bragi, Duško Tošić je sedeo na klupi.