Sreda, 28.11.2007.

22:53

Čelsi u osmini finala

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u osminu finala na spektakularan način, pošto su u Trondhajmu pobedili Rosenborg 4:0. Valensija i Šalke 04 igrali su bez bodova u drugom meču B grupe. Kolo pre kraja Londonci imaju 11 bodova, Rosenborg je drugi sa 7, Šalke ima 5, a Valensija 4 boda.

Didije Drogba je rešio većinu dilema u grupi sa dva pogotka u prvih 20 minuta na Lerkendalu.

Momak iz Obale Slonovače tako je popeo broj datih golova u Ligi šampiona na 21.

Do poluvremena Čelsi je vodio 3:0 protiv već demoralisanog domaćina, kada je Aleks sa 25 metara uputio slobodni udarac, a Mikael Dorsin skrenuo loptu u mrežu.

U 73. minutu Majkl Esjen je šutirao, Lars Hiršfeld je odbranio, ali je Džo Kol bio na pravom mestu za 0:4.

Rosenborg je i dalje drugi u grupi, posle beskrvnog remija na Mestalji.

Šalke je od 32. minuta imao igrača više, ali nije uspeo da dobije ključni meč.

Ne samo to, nemački tim je igrao veoma loše i propustio priliku da pobedom dođe u veoma dobru poziciju pred poslednje kolo.

Naime, trijumf na Mestalji omogućio bi Šalkeu da bodom u poslednjem kolu, kada na Auf Šalke Areni stiže Rosenborg, ode u osminu finala.

Ovako, Nemcima će trebati pobeda, Norvežanima je dosta i bod.

Mladen Krstajić je odigrao ceo meč za Šalke, a Žigić je celu utakmicu proveo na klupi.

Čelsi 5 3 2 0 9:2 11
Rosenborg 5 2 1 2 5:7 7
Šalke 5 1 2 2 2:3 5
Valensija 5 1 1 3 2:6 4