12:16

Inter bolji od Mančester Junajteda

Izvor: Nina Kolundžija

Autor:Nina Kolundžija

Inter je pobedio Mančester Junajted rezultatom 3:2 na Old Trafordu u predsezonskoj prijateljskoj utakmici. Dva gola za italijanski tim postigao je David Suazo i jedan Zlatan Ibrahimović, a za Engleze Vejn Runi i Adrijano autogol.

Engleski prvak je došao u vođstvo golom Vejna Runija u 17. minutu na asistenciju Patrisa Evre.

Novi napadač italijanskog šampiona, David Suazo, izjednačio je rezultat samo četiri minuta kasnije prošavši pored odbrambenih igrača Mančester Junajteda, Nemanje Vidića i Evre.

Inter je došao u vođstvo u 27. minutu akcijom u kojoj su učestvovali Dejan Stanković i Luis Figo, a Zlatan Ibrahimović je zatresao mrežu.

Na odmor se otišlo sa 3:1 pošto je Suazo postigao svoj drugi gol na utakmici.

U nastavku meča, Mančester Junajted je uspeo da smanji prednost autogolom Adrijana posle slobodnog udarca koji je izveo Kristijano Ronaldo.