22:59

Livorno, Bajer i Braga prošli

Izvor: Vladimir Novaković

Autor:Vladimir Novaković

Fudbaleri Livorna uspeli su da se plasiraju u prolećnu fazu Kupa UEFA posle dramatičnog raspleta u grupi A.

Golom Kristijana Lukarelija toskanski klub pobedio je u Okseru 1:0 i prestigao Francuze, kojima je za dalji plasman dovoljan bio jedan bod. U drugom meču grupe A škotski Rendžers je potvrdio prvo mesto pobedom nad Partizanom 1:0.

Drama je viđena i u grupi B, gde je Bajer Leverkuzen u finišu uspeo da ostvari neophodni trijumf nad Bešiktašom. Na BajAreni golova nije bilo do 77. minuta, ali su tada Bernd Šnajder i Sergej Barbarez stvorili ubedljivu prednost domaćinu (na slici). Gol Rikardinja u 90. minutu samo je ublažio poraz turskog kluba.

U drugom meču grupe Totenhem je ubedljivo pobedio Dinamo iz Bukurešta u borbi za prvu poziciju – 3:1. Dva gola dao je Defo, a jedan Berbatov, dok je jedini gol za goste u nadoknadi vremena postigao Mendi.

Prošologodišnji rival Crvene zvezde iz uvodnog kola Kupa UEFA Sporting Braga prestigao je i eliminisao ovogodišnjeg – Slovan iz Libereca, pošto je golovima Pinta (na donjoj slici) i Kaštanjeire savladao Gashopers 2:0. Švajcarci su uz bečku Austriju jedini klub, koji nije osvojio nijedan bod u ovoj fazi takmičenja.

Braga je treća u grupi C, a ispred nje su AZ Alkmar i branilac trofeja Sevilja. Holanđanima je u Andalusiji i bod bio dovoljan za prvo mesto, ali je Ćevanton iz penala doneo prednost domaćoj ekipi. Ipak, dva gola Šote Arveladzea (drugi u 93. minutu) bila su dovoljna za preokret.

Najizjednačenija je bila grupa H, u kojoj su fudbaleri Parme ranije obezbedili prvo mesto, a ovog četvrtka poraženi su kao domaćini od Osasune čak sa 3:0 (David Lopes x2, Huanfran).

Navarska ekipa tako je obezbedila drugo mesto, a treći je Lans, koji je uprkos porazu u 93. minutu od Herenvena doša