18:07

Fejenord siguran na startu

Izvor: B92, Reuters

Autor:B92, Reuters

Fudbaleri Fejenorda pobedili su u prvom kolu šampionata Holandije ekipu Brede 2:0.

Sebastijan Pardo postigao je prvi gol na meču iz slobodnog udarca u 23. minutu. Konačan rezultat postavlja najbolji strelac u prethodnom šampionatu Dirk Kujt u 70. minutu.

Dan ranije PSV Ajndhoven je počeo odbranu titule neočekivanim remijem  na gostovanju novom prvoligašu Heraklesu 1:1.

U petak je prošlosezonski vicešampion AZ Alkmar ubedljivo savladao Spartu iz Roterdama. Ekipa Ajaksa startuje u šampionatu narednog vikenda gostovanjem Rozendalu.

Groningen je golom Jurija Kornelisea u 86. minutu savladao Rozendal 1:0. Gosti su meč završili sa igračem manje zbog isključenja Akunje.

NEC i Utreht igrali su bez golova, a tim iz Nimegena nije uspeo da iskoristi prednost igrača više koju je imao od polovine drugog poluvremena posle isključenja Tima Kornelisea.