Nedelja, 05.12.2004.

01:29

Olimpijakosu veliki derbi, gol Rivalda

Ekipa Olimpijakosa pobedila je Panatinaikos sa 1:0, u derbiju 10. kola fudbalskog prventsva Grčke.

Odlučujući gol postigao je Rivaldo. Brazilac je majstorski izveo slobodan udarac sa oko 20 metara u 27. minutu utakmice i savladao Halkijasa. 'Zeleni' su imali dve odlične prilike da dođu do izjednačenja, ali je prvu propustio Konstantinu, deset minuta kasnije, a drugu Gonsales, dva minuta pre kraja poluvremena. Dobar pokušaj Argentinca zaustavio je Nikopolidis, koji je prvi put branio za Olimpijakos protiv svog bivšeg kluba.

"Večiti derbi" grčkog fudbala protekao je u napetoj atmosferi, a fudbalerima je podeljeno 10 žutih kartona. Panatinaikos je meč završio sa 10 igrača, pošto je Gonzales u 93. minutu igre dobio drugi žuti karton.

Utakmici na stadionu Karaiskaki prisustvovalo je 33.000 navijača.

Olimpijakos je pobedom nad Panatinaikosom izbio na prvo mesto na tabeli grčkog prvenstva sa 23 osvojena boda iz 10 mečeva, dva ispred drugoplasiranog AEK-a, koji ima utakmicu manje.