12:54

Brazil teško do pobede na startu

Izvor: B92, AFP

Autor:B92, AFP

Fudbaleri Brazila ipak su uspeli da pobedom startuju na prvenstvu Južne Amerike u Peruu. Svetski prvaci su u utakmici 1. kola grupe C savladali reprezentaciju Čilea  rezultatom 1:0 golom Fabijana u 90. minutu.

Da situacija bude još gora po Čile, Sebastian Gonzales promašio je penal u 25. minutu, posle prekršaja  Edua nad Rodrigom Valenzuelom. Meksički sudija Marko Rodrigez naterao je Gonzalesa da ponovi kazneni udarac koji je već uspešno izveo, a iz drugog pokušaja prebacio je prečku.

Luis Fabiano bio je neprimetan tokom celog meča, a najbolje se snašao posle kornera Aleksa i postigao odlučujući gol.

Paragvaj, koji na Kopi nastupa sa timom koji će igrati u Atini na OI, na sličan način savladao je Kostariku. Jedini gol, sa bele tačke, postigao je Žulio Dos Santoš.