22:53

Serija A: Remi na Olimpiku

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Fudbaleri Rome i Intera igrali su u subotu uveče nerešeno 2:2, u derbi susretu 10. kola italijanske Serije A.

Prvi su u vođstvo došli gosti iz Milana u 57. minutu, golom Domenika Morfea. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Vićenco Montela. Roma je potom, u 73. minutu, fantastičnim golom Gabijela Batistute povela sa 2:1, ali je u 89. minutu konačan rezultat postavio Buruk Okan.

Rimljani su tokom celog meča bili daleko bolji i ofanzivniji tim. Šanse Delvekja, Montele i Kasana ostale su neiskorišćene, pa su gosti imali priliku da dođu i do pobede.

Fudbaleri Bolonje su pre toga na svom terenu pobedili Peruđu sa 2:1.

Bolonja je povela golom Argentinca Hulija Rikarda Kruza u 31. minutu, prednost domaćih udvostručio je veteran Đuzepe Sinjori u 38. minutu, a konačan rezultat utakmice postavio je u poslednjem minutu prvog poluvremena igrač Peruđe Andrea Karaćiolo.

Gosti su meč završili sa deset igrača na terenu, pošto je u poslednjem minutu susreta isključen Iranac Rahman Rezai.