09:25

Bundes liga: Leverkuzen ponovo poražen

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Fudbaleri Bajerna iz Minhena zadržali su lidersku poziciju na tabeli Bundeslige, pošto u danas na svom terenu u osmom kolu savladali ekipu Bohuma 4:1.

Bajern je u vodjstvo došao u 27. minutu golom Brazilca Đovane Elbera, a prednost Bavaraca uvećao je sa dva pogotka u 39. i 66. minutu Peruanac Klaudio Pizaro.

Bohum je smanjio u 77. minutu golom Sebastijana Šindelorca, a Elber u poslednjem minutu susreta svojim drugim golom na meču postavlja konačan rezultat.

Prošlogodišnji šampion Bundeslige Borusija iz Dormunda lako je u gostima pobedila ekipu novog prvoligaša Hanovera sa 3:0. Golove za "milionere" postigli su Torsten Frings u 42. minutu iz penala, Čeh Jan Koler u 63. i Brazilac Marsio Amoroso u 87. minutu.

Bajer Leverkuzen, prošlogodišnji finalista Lige evropskih šampiona, nastavlja da pruža loše partije u novoj sezoni. "Farmaceuti" su danas poraženi kao gosti od ekipe Volfzburga sa 2:0, i posle osam kola zauzimaju 14. mesto na tabeli sa osam bodova.

Herta - Nirnberg 2:1 (Gledalaca: 38.568)