"Građani" su bili blizu trećeg uzastopnog trijumfa, zahvaljujući golovima Fila Fodena u 66. i 78. minutu, ali su "pčelice" u nadoknadi stigle do boda.
Domaći su smanjili u 82. minutu preko Joana Vise, da bi Kristijan Norgard u drugom minutu nadoknade glavom savladao Štefana Ortegu.
Tim Pepa Gvardiole je još jednom bio kažnjen za promašaje i sada je sedmi na tabeli sa 35 bodova.
Brentford je u nadoknadi bio blizu čak i preokreta, ali je ostao na osvojenom bodu, ukupno 28. u sezoni, što mu je dovoljno za 10. mesto.
U istom terminu, Čelsi je u nadoknadi stigao do boda protiv Bornmuta – 2:2.
Delovalo je nakon pogotka Kola Palmera u 13. minutu da će "plavci" lako izaći na kraj sa Bornmutom, ali je u nastavku viđena prava ludnica.
Najpre je Džastin Klajver izjednačio iz penala u 50, da bi Antoan Semenjo u 68. "projektilom" doneo preokret gostima.
Bornmut je bio blizu iznenađenja, ali je Ris Džejms u petom minutu nadoknade iz slobodnog udarca spasao Čelsi poraza.
Čelsi je četvrti na tabeli sa 37 bodova, dok je Bornmut sedmi sa 34 poena.
Vest Hem je pobedio Fulam rezultatom 3:2, u malom londonskom derbiju.
"Čekićari" su u roku od tri minuta stekli veliku prednost, preko Karlosa Solera u 31, odnosno Tomaša Součeka u 33. minutu.
Aleks Ivobi je dao nadu gostima u 51. minutu, ali je nalet odbio Lukas Paketa u 67. minutu susreta.
Ivobi je još jednom smanjio u 78. minutu, krenuo je Fulam po bod, a blizu pogotka u nadoknadi bio je i naš Saša Lukić, koji je zamalo zakasnio u petercu da postigne gol.
Fulam je sada deveti sa 30 bodova, dok je Vest Hem 12. sa 26 poena.
Premijer liga, 21. kolo: Brentford – M. Siti 2:2 (0:0) Visa 82, Norgard 90+2 – Foden 66, 78 Čelsi – Bornmut 2:2 (1:0) Palmer 13, Džejms 90+5 – Klajvert 50p, Semenjo 68 Vest Hem – Fulam 3:2 (2:0) Soler 31, Souček 33, Paketa 67 – Ivobi 51, 78 N. Forest – Liverpul 1:1 (1:0) Vud 8 – Žota 66
Sreda:
20.30 Everton – A. Vila
20.30 Lester – K. Palas
20.30 Njukasl – Vulverhempton
21.00 Arsenal – Totenhem
Četvrtak:
20.30 Ipsvič – Brajton
21.00 M. Junajted – Sautempton
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Izvršni direktor Evrolige, Paulijus Motiejunas pričao je o planovima NBA lige i projektu koji se sprema u Evropi, istakavši da je prilično skeptičan prema tim najavama.
Nikola Dedović, vaterpolista Srbije, govorio je o utakmici protiv Francuza na E i predstojećoj protiv Mađara, te se zahvalio Novaku Đokoviću koji im je iz Melburna uputio poruku podrške.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Izvršni direktor Evrolige, Paulijus Motiejunas pričao je o planovima NBA lige i projektu koji se sprema u Evropi, istakavši da je prilično skeptičan prema tim najavama.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Potpuno električni SUV model Hyundai Ioniq 9 osvojio je titulu za najbolji veliki SUV na dodeli nagrada za Automobil godine po izboru žena (WWCOTY) 2026.
Kao što naslov kaže, narednih dana imaćemo priliku da se družimo sa novim benzinskim modelom Chery Arrizo 8. U nastavku pročitajte kratku najavu, a onda trk u komentare i postavljajte pitanja!
Google bi zahvaljujući svom novom AI modelu Gemini 3 mogao da preuzme vodeću ulogu u razvoju veštačke inteligencije, tri godine nakon što je kompanija bila zatečena lansiranjem alata ChatGPT kompanije Open AI.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar