I dan: Đoković prošao, Đere ispao, dosta odlaganja

Počelo je 108. izdanje prvog Grend slema sezone – Australijan opena. Novak Đoković je prošao u drugu rundu u četiri seta, dok je eliminisan Laslo Đere. Mečevi Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića su prekinuti u prvim setovima zbog kiše.

7:6, 6:2, 2:6, 3:1 – Sjajan meč u Rod Lejver Areni
Bokserskim rečnikom, ova dva tenisera nalaze se u klinču gde razmenjuju teške udarce. Đoković ima prednost od 3:1 i ukoliko nastavi sa dobrom igrom, plasiraće se u drugo kolo
7:6, 6:2, 2:6, 2:0 – Đoković brejkom do prvog gema, pa potvrda istog
Bez ikakvih problema je srpski teniser vezao dva gema na startu četvrtog seta. Sjajnom igrom je dozvolio Štrufu svega jedan poen u ta dva gema.
7:6, 6:2, 2:6 – Nemac osvaja 3. set
Igraće se još u Melburnu. Novak Đoković se nije najbolje snašao u ovom periodu igre, bilo je dosta problema sa svih strana što je Štruf i iskoristio, pa je smanjio na 2-1.
7:6, 6:2, 2:5 – Štruf pred osvajanjem seta
Sjajna igra Nemca! Đoković se dosta muči sa agresivnom igrom Štrufa. Dozvolio je dva brejka i sada je blizu da izgubi ovaj treći set
7:6, 6:2, 2:3 – Štruf ponovo vodi
Sa dva brza gema i vraćenim brejkom se Novak Đoković potpuno vratio u igru, da bi Štruf jako dobro odservirao ovaj gem i stigao do prednosti od 3:2 u trećem setu
7:6, 6:2, 1:2 – Ekspresan odgovor Đokovića
Srpski teniser se jako brzo vratio "u sedlo", uspeo je da bez muke sa dva izgubljena poena osvoji ovaj gem i stavi Štrufu do znanja da će morati mnogo da se namuči za svaki sledeći gem.
7:6, 6:2, 0:2 – Štruf pravi brejk
Ko bi rekao da će Novak da posustane? Jan-Lenard Štruf uspeva da stigne do brejka na startu trećeg seta, da povede sa 2:0 i da kreira malo drame
7:6, 6:2 – Novak vodi 2-0
Sada je Novak uz malo sreće osvojio drugi set. Ono što mu je nedostajalo u prošlom bio je taj fokus na sitne stvari, sada je obratio pažnju na sve aspekte igre i bez većih problema stigao do velikih 2-0. Čeka nas možda i poslednji set.
7:6, 5:2 – Đoković pred osvajanjem seta
Ovakva situacija je bila i u prvom setu, samo da se istorija ne ponovi...
7:6, 4:2 – Dva gema prednosti za srpskog tenisera
Uspešno jedan od najboljih tenisera ikada održava ovu prednost od dva gema tokom većeg dela susreta. Sada je važno da se ne ponovi situacija iz prošlog seta, kada je Đoković prokockao veliku prednost i posle drame morao da se vadi u taj brejku.
7:6, 3:1 – Odlična Novakova igra
Sigurno igra Đoković. Ne dozvoljava da ga uzdrmaju te nezgodne lopte koje Štruf vraća sa osnovne linije, pa vodi sa 3:1 u drugom setu
7:6, 2:1 – Siguran Novak
Umalo je Đoković poveo i sa 3:0 u drugom setu, ali je ovoga puta Štruf bio pribran i odbio Novakov nalet. Smanjio je na 2:1 i pružio sjajan otpor i izvandredan meč u Rod Lejver Areni.
7:6, 1:0 – Brejk!
Uspeo je Novak Đoković da osvoji prvi gem drugog seta i to na Štrufov servis. Nemac je osvojio samo jedan poen u ovom gemu i prepustio kormilo srpskom teniseru.
7:6 – Kraj prvog seta, Đoković vodi
Uspeo je srpski teniser da povede sa 1-0 pose velike drame u taj brejku i ispuštene velike prilike u osmom gemu seta.

6:5 – Ponovo vodi Novak
Novi brzi gem koji pripada Novaku Đokoviću. Ovaj gem je bio veoma važan za srpskog tenisera, a važno je bilo i da ga završi što brže može.
5:5 – Imamo dramu
Novak je mogao vrlo lako da osvoji ovaj set i da već sada uveliko igra drugi. Međutim, dozvolio je Nemcu da se vrati u meč, da osvoji 3 gema u nizu i stigne do izjednačenja, pa sada gledamo pravu dramu.
5:4 – Štruf vraća brejk
Jan-Lenard Štruf je odlično odigrao preko 5 vezanih poena i uspeo da se odbrani i ostane u setu, a potom je dobio i "nagradu" i vratio Novaku brejk. Sada on servira za novi ostanak u setu.
Fotografiju je sa lica mesta zabeležio naš novinar, Zoran Kecman

5:3 – Đoković servira za prvi set
Imao je Novak priliku da ostvari dupli brejk i da na dominantan način osvoji prvi set. Ipak, nije uspeo da dobro vrati Štrufove servise i sada ga čeka nova borba sa nemačkim teniserom.
5:2 – Novak blizu osvajanja prvog seta
Veoma brzo je srpski predstavnik stigao do visoke prednosti od 5:2 i treba mu samo jedan gem kako bi krunisao prvi set.
4:2 – Brejk Đokovića!
Srpski teniser pravi prvi brejk na meču. Previše je opušteno Štruf ušao u ovaj gem i to mu se "obilo o glavu". Sada Novak može mirnije da priđe sledećem gemu, dok će Štruf gotovo sigurno jurnuti ka izjednačenju.
3:2 Sjajni Đoković
Novak je bio toliko superioran da je izgubio samo jedan poen u ovom gemu. Nadamo se da će uspeti da održi ovaj tempo i da savlada Štrufa u prvom kolu. Za sada, nema brejkova.
2:1 – Đoković čuva prednost
Jan-Lenard Štruf je uspeo da odbije nalet Novaka Đokovića, da osvoji prvi gem na svom servisu, ali ne i da napravi brejk u narednom gemu pošto je Đoković demonstrirao silu.
1:0 – Sjajan start Novaka Đokovića
Srpski teniser je bez ikakvih problema uspeo da prisvoji prvi gem. Štruf je dva puta udarao lopticu ramom reketa i slao je u tribine
Počinje duel Novaka Đokovića i Jan-Lenarda Štrufa
Prvi će servirati Novak Đoković
Cicipas bez problema u 2. kolu
Ešli Barti savladala Lesju Curenko
Australijanka osvaja drugi set
Nema iznenađenja! Bartijeva je sa 6:1 dobija drugi set i čeka nas odluka u trećem. Imamo li novi šok ili veliki preokret?
Barti se vraća
Ešli Barti je sa 7:5 izgubila prvi set, ali se u drugom ekspresno vraća. Na nešto lakši način stiže do 4:1 i čeka je napeta završnica.
Cicipas lako osvojio dva seta, pobeda je blizu
Grčki teniser je stigao do 6:0, 6:2 za nekih sat vremena tenisa. Ostalo mu je da nastavi istim tempom i ostvariće prvu pobedu na Australian Openu.
Ešli Barti gubi od Lesje Curenko
Australijanka je dozvolila brejk u trećem gemu i sada se nalazi u nešto lošijoj situaciji.
Napokon se nešto dešava
Počeo je duel Cicipasa i Karuza, u dvoranskim uslovima. Cicipas je prvi gem prisvojio i napada prolazak u narednu rundu takmičenja.
Savršen debi 15-godišnjakinje
Koko Gof je na svom prvom meču na Australijan openu pobedila 24 godine stariju Venus Vilijams

.
Neće skoro masovni tenis
Meèevi na nepokrivenim terenima se neæe nastaviti pre 8.30 po našem vremenu. Igra se samo po jedan meè na Rod Lejver i Margaret Kort Areni.
Bugarin diktira nove modne trendove
Federer ekspres
Rodžer Federer lako je završio posao u I kolu Australijan opena – savladao je Stivija Džonsona 6:3, 6:2, 6:2.
Federer jezdi ka pobedi
Dok srpski teniseri čekaju da stane kiše, Rodžer Federer sigurnim koracima grabi ka pobedi. Vodi 6:3, 6:2 protiv Džonsona.
Mečevi van pokrivenih terena neće početi pre 6.00
U međuvremenu na Rod Lejver Areni
Rodžer Federer osvaja prvi set protiv Stivija Džonsona sa 6:3. Švajcarac je napravio brejk već u drugom gemu, a potom spasao jednu brejk loptu u narednom.
Prekid zbog kiše
Obustavljeni su mečevi Krajinovića i Lajovića zbog kiše u Melburnu.
Lajović nije izdržao
Edmund i Lajović vodili su desetak minuta bitku za šesti gem prvog seta. Srbin nije izdržao, Britanac stiže do brejka koji odmah kapitalizuje – 5:2
Taj-brejk
Nakon dva uzastopna brejka Halis i Krajinović više nisu imali problema na svoj servis, pa je prvi set ušao u taj-brejk – 6:6
Kiša u Melburnu
Zbog najavljenog pljuska u Melburnu zatvaraju se krovovi glavnih terena, a na Rod Lejver areni igra Rodžer Federer.
Lajović popravio servis
Dušan Lajović spasao je brejk loptu već u prvom servis gemu, nakon čega je popravio svoj servis – 2:2
Protivudar!
Krajinović ekspresno vraća rezultat u egal, odmah pravi ribrejk koji kapitalizuje za poravnanje – 3:3
Krajinović u zaostatku
Nije najbolje otvorio meč Krajinović, gubi servis u četvrtom gemu pa Francuz preuzima kontrolu – 3:1
Krajinović i Lajović na terenu
Posle Đerea, nastupajo još dvojica srpskih igrača.

Filip Krajinović igra protiv Francuza Kventina Halisa (215. na ATP), a Dušan Lajović protiv Britanca Kajla Edmunda (69).
prekid SET GEM
EDM 0 5
LAJ 0 2
HAL 0 6 (3)
KRA 0 6 (3)
Ekspresan kraj za Đerea!
Nišioka pravi još jedan mini-brejk, a onda koristi prvu meč loptu i eliminiše Lasla Đerea sa AO sa 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (1)!
Đere na rubu poraza!
Nišioka igra impresivno u taj-brejku, dva puta osvaja poen na Đereov servis i stiže do ogromnih 5:1
Lajović prati Đereov meč
Čim se završi duel Đerea i Nišioke, na isti Teren 15 izlazi drugi srpski predstavnik Dušan Lajović. Uskoro nastupa i Filip Krajinović. Prvog dana AO će igrati i Novak Đoković

.
Taj-brejk!
Đere opet sjajno servira pod pritiskom i osvaja gem koji uvodi četvrti set u taj-brejk – 6:6
Đere pod pritiskom
Nakon što je tri puta stizao brejk zaostatka, Nišioka prvi put stiže do vođstva u četvrtom setu i na gem od pobede. Međutim, Đere sjajno servira pod pritiskom, ali Japanac osvaja i naredni gem pa Srbin opet mora da se spasava – 6:5
Neće!
Đere ne koristi ni treći brejk u za njega ključnom setu. Nišioka opet vraća servis – 4:4

Da li će biti treća sreća?
Đere nastavlja u sjajnom ritmu na Nišiokin servis, treći put u ovom setu pravi brejk. Prethodna dva nije iskoristio – 3:4
Đere propušta prilike
Nažalost, Đere ne uspeva da kapitalizuje ni drugi brejk, Nišioka opet uzvraća ribrejkom u narednom gemu pa vraća rezultat u egal – 3:3
Žestoka borba!
Đere ne koristi sjajnu priliku, Nišioka fantastično reaguje i ekspresno vraća izgubljeni servis, ali naš teniser nastavlja seriju brejkova pa ostaje u prednosti – 1:2
Brejk!
Konačno dobar start seta za Đerea, odmah oduzima servis Japancu – 0:1

Japanac opet vodi
Nišioka stavlja tačku na set, koristi drugu brejk loptu u gemu za treći brejk i novo vođstvo protiv Đerea – 6:2 (2-1)
Đere servira za opstanak u setu
Đere kapitalizuje ribrejk, ali ne uspeva da opet ugrozi servis rivala, pa Japanac stiže na gem od novog vođstva – 5:2
Đere mnogo oscilira
Đere kao da je položio oružje svestan da će teško da opet preokrene set, gubi i drugi servis-gem, ali Nišioka ne koristi ovu priliku. Srpski teniser ekspresno vraća ovaj brejk – 4:1
Đere opet loše počinje set
Drugi uzastopni set Đere počinje gubitkom servisa u svom prvom servis-gemu. Nišioka kapitalizuje ovaj brejk i dolazi u fantastičnu poziciju da osvoji novi set – 3:0

1-1!
Đere koristi momentum i sigurnim servisom potvrđuje brejk za izjednačenje u setovima – 3:6 (1-1)
Novi brejk!
U sjajnom ritmu igra Đere, pravi još jedan brejk pa servira za osvajanje drugog seta – 3:5
Najava prvog iznenađenja u Melburnu?
Preokret Đerea!
Srbin ipak nije posrnuo nakon novog udarca, nakon što osvaja prvi gem u setu, konačno uspeva da oduzme servis Japancu i vrati brejk koji kapitalizuje za preokret – 2:3
Odmah brejk!
U teškoj poziciji se nalazi Đere, gubi servis već na startu drugog seta. Uspeva da nadoknadi 0:40 u narednom, ali Nišioka ipak kapitalizuje brejk – 2:0
Japanac ima veliku podršku sa tribina
Đere zaostaje posle prvog seta
Japanac ne propušta priliku koju je sebi izborio, sigurnim servisom osvaja i naredni servis-gem i dobija prvi set protiv Đerea – 6:4 (1-0)
Brejk
Nišioka stiže do velike prednosti. Nakon što je spasao dve brejk šanse, vrši pritisak na Đereov servis, stiže do četiri prilike da mu oduzme servis. Srbin uspeva da spasi tri, ali ne uspeva i četvrtu pa Japanac stiže do brejka koji odmah kapitalizuje – 5:3
Dve brejk šanse za Đerea
Ne koristi Srbin nijednu, prvo greši nakon čega Japanac uspeva da poravna, a onda koristi trenutak i preokreće za nastavak egala – 3:3

Đere spasao brejk loptu
Već u prvom servis-gemu Laslo Đere je bio pod pritiskom, ali je uspeo da spasi brejk loptu i osvoji gem, nakon čega je dobro parirao na rivalov servis, ali ga nije ugrozio – 1:1