Istorijsko poniženje Junajteda

Fudbaleri Mančester junajted doživeli su debakl na gostovanju kod Brentforda (4:0), u drugom kolu Premijer lige.

Izvor: MT

Subota, 13.08.2022.

20:25

Profimedia/Mark D Fuller/Focus Images/Sipa USA

Izabranici Erika ten Haga prvih pola sata odigrali su amaterski i dozvolili rivalu da postigne čak četiri gola za 35 minuta igre.

Junajted je prvi put u istoriji ovog takmičenja (od 1992) izgubio prve dve utakmice u sezoni.

Da ovo neće biti dobro popodne za "crvene đavole" videlo se već u 10. minutu, kada je Dasilva iz daljine savladao De Heu, kome je lopta prošla kroz ruke i završila u mreži.

Španski golman je potom u 18. minutu uvalio u problem Eriksena, koji se sa loptom i protivnikom na leđima u svom kaznenom prostoru nije mogao da se izbori. Jensen je bio neumoljiv.

Ben Mi je u 30. minutu posle kornera na drugoj stativi povisio vođstvo svog tima, da bi u 35. minutu Mbeumo istrčao kontru odlično, te se i on upisao u strelce.
Probali su gosti u nastavku da se trgnu, imali poluprilike preko Ronalda i najbolju preko Eriksena, ali do počasnog gola nisu došli.

Štaviše, Brentford je bio bliži petom, nego oni prvom, međutim, De Hea je koliko-toliko izvadio fleke.

Junajted će derbi s Liverpulom narednog vikenda dočekati sa nula bodova na svom kontu, dok je Brentford nakon remija sa Lesterom, stigao i do prvog trijumfa, te izbio na treće mesto na tabeli.