Salah uveo Liverpul u 1/8, Totenhem odoleo Barsi, pa ga "pogurao" PSV!

Fudbaleri Liverpula i Totenhema izborili su plasman u osmini finala Lige šampiona u poslednjem kolu u grupama A, B, C i D.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Utorak, 11.12.2018.

20:00

Salah uveo Liverpul u 1/8, Totenhem odoleo Barsi, pa ga

U Grupi A, Borusija Dortmund je pobedom 2:0 u Monako osvojila prvo mesto, a zahvaljujući remiju Atletiko Madrida u Brižu bez golova.

U Grupi B, Totenhem je ostao neporažen u Barseloni 1:1, a istim rezultatom PSV je odoleo Interu u Milanu i pomogao "Pevcima" da prođu dalje.

U Grupi C, golom Mohameda Salaha Liverpul je stigao do neophodnih 1:0 protiv Napolija, te uz pobedu PSŽ nad Zvezdom 3:1 izborio se za mesto među 16 najboljih timova Evrope.

U Grupi D, u osminu finala su ranije prošli Porto i Šalke, a nakon šestog kola Galatasaraj je stigao do Lige Evrope.

Grupa A: Atletiko prepustio prvo mesto

U grupi A u poslednjem kolu vodila se samo borba za prvu poziciju, između Atletika i Borusije.

Međutim, to nije bio dovoljan motiv za "jorgandžije" da jače "zapnu" u Belgiji, pa su igrali samo 0:0 sa Klub Brižom.

S druge strane, Borusija je rutinski savladala povredama desetkovani Monako 2:0 i zahvaljujući boljem međusobnom skoru osvojila grupu.

Borusija je povela u "kneževini" već u 15. minutu kada je posle sjajne timske akcije Filip proigrao Gereira za 1:0.

Nemci su kontrolisali meč u nastavku, dobre šanse su propustili Dialo i Šmelcer, dok je domaćin pretio preko Falkaa i Glika.

Nakon mirnog drugog poluvremena, u samoj završnici "milioneri" stavljaju tačku na meč, novim golom Gereira.

Klub Briž će igrati u Ligi Evrope, Monako je završio nastup u Evropi.

Grupa B: PSV "sapleo" Inter, Mura junak Totenhema

Inter je imao osminu finala bukvalno u svojim rukama jer nijedan engleski tim nije slavio u Barseloni 30 godina.

Da će se tradicija nastaviti najavio je Osman Dembele već u sedmom minutu kada krade loptu Voker-Pitersu, a onda sjajnim lažnjakom vara Vinka da bi lagano matirao Lorisa.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije Irving Lozano trese mrežu "nerazura", a nakon što je Bergvajn ukrao loptu Asamoi i centrirao na drugu stativu.

Usledio je žestok pritisak Intera u nastavku meča, redale su se šanse za domaćina, ali je sjajno branio Zut.

Međutim, 17 minuta pre kraja kapiten Mauro Ikardi konačno uspeva da ga matira, nakon savršenog centaršuta Politana.

S druge strane, Barselona je kontrolisala meč protiv Totenhema, ali lopta nije htela u gol, Kutinjo je dva puta pogodio okvir.

Kao što to obično bude u fudbalu, za promašaje je usledila kazna, a nju pet minuta pre kraja serviraju Kejn i Lukas Mura koji trese mrežu Katalonaca i odvodi Totenhem među 16 najboljih timova "Starog kontinenta".

Inter će igrati u Ligi Evrope, PSV je nažalost završio nastup u Evropo. Šteta što su Holanđani igrali u ovoj grupi.

Grupa C: Milik tragičar Napulja

Liverpulu je bila neophodna minimalna pobeda i to je izborio.

"Redsi" su imali problema protiv Napolija, ali su zahvaljujući trenutku inspiracija Mohameda Salaha stigli do osmine finala.

Nakon što je loše procenio dodavanje Milnera u devetom minutu, Egipćanin je dobro ispratio novo u 34. minutu, a onda osramotio Kulibalija i lako savladao Ospinu za 1:0.

Napoli je morao da uzvrati, usledio je revolveraški obračun i brojne šanse Salaha, Milnera i Sanea s jedne, a Zjelinskog, Kaljehona i Milika s druge strane.

Na kraju je Enfild zamalo doživeo hladan tuš u nadoknadi vremena, ali Beker rukometnom intervencijom "skida" zicer Miliku i spasava Liverpulu pobedu.

U međuvremenu, PSŽ je očekivano savladao Crvenu zvezdu 4:1 u Beogradu, pa su "sveci" osvojili grupu, a Liverpul zauzeo drugo mesto.

Napoli je zbog slabije gol razlike ostao treći, pa će na proleće igrati Ligu Evrope. Zvezda je u svojom debitantskom nastupu primila 17 golova, ali je sa četiri boda i jednom pobedom nadmašila sva očekivanja.