Subota, 01.11.2008.

18:10

Partizan sam na 6-0

Košarkaši Partizan postigli su i šestu uzastopnu pobedu u NLB ligi. „Crno-beli“ su u Pioniru bili bolji od Budućnosti 85:71 (24:21, 16:20, 18:18, 27:12).

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

I pored velikih oscilacija u igri Partizan je uspeo da ubedljivo slavi protiv Podgoričana, a najefikasniji u redovima srpskog i jadranskog šampiona bio je Stefan Lasme sa 18 poena uz osam skokova. Istakao se i Novica Veličković sa dabl-dabl učinkom od po 11 poena i skokova. Dvocifreni broj poena imali su i Žarko Rakočević 15 i Milenko Tepić 12.

U timu Budućnosti najefikasniji je bio Vladimir Micov sa 18 poena, a Gordić je utakmicu završio sa 14.

Partizan je bio u prednosti od početka meča, a u 12. minutu imao je prednost 28:14.

„Ceno-beli“ su nastavili da igraju dobro sve do zadnjeg minuta prvog poluvremena kad je Budućnost napravila seriju 8-0 preokrenuvši rezultat otišavši na poluvreme sa prednošću 40:41.

U drugom poluvremenu Partizan nije uspevao da se odlepi sve do pet minuta pre kraja utakmice kada je kod rezultata 70:67 napravio seriju 9-0 skojom je stekao odlučujuću prednost.

Podgoričani nisu uspeli da ponovo preokrenu rezultat jer pored Micova nije bilo igrača koji može da parira odbrani Partizana.

Ovom pobedom Partizan je ostao usamljen na prvom mestu na tabeli sa stopostotnim učinkom 6-0, zahvaljujući ubedljivom porazu Crvene zvezde u Zagrebu od Cibone 86:63.