Nedelja, 19.04.2015.

18:56

Totenhem ubedljiv u Njukaslu

Fudbaleri Totenhema ostvarili su ubedljivu pobedu u 33. kolu Premijer lige, savladali su Njukasl 3:1.

Spursi su poveli u 30. minutu na Sent Džejms Parku preko Nasera Čadlija, da bi na startu drugog poluvremena izjednačio Džek Kolbek.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Kristijan Eriksen je vratio prednost gostima, koji trijumf potvrđuju preko Harija Kejna, koji je 20. golo nastavio borbu sa Serhijom Aguerom za prvog strelca prvenstva.

Totenhem je tek drugom pobedom u poslednjih pet kola stigao Liverpul na deobi pete pozicije koja vodi u Ligu Evrope, ali ima meč više od "redsa", koji su u nedelju eliminisani u polufinalu FA kupa.

S druge strane, Njukasl je šestim uzastopnim porazom ostao na 35 bodova, samo sedam od zone ispadanja i zahuktalog Lestera, koji je dobio u poslednja tri kola.

Totenhem u sledećem kolu gostuje Sautemptonu, direktnom rivalu u borbi za Evropu, dok Njukasl dočekuje Svonsi Siti.

U prvom meču dana Mančester Siti je lako savladao Vest Hem.