Subota, 09.02.2013.

20:26

Juve pobedio i dočekao remi u Rimu

Lider Serije A Juventus lako je osvojio nova tri boda, savladao je Fiorentinu sa 2:0, u premijernom meču 24. kola.

Izvor: SO AK

Autor:SO AK

"Staroj dami" je bilo dovoljno prvo poluvreme da zabeleži 17. poraz i stekne pet bodova više od Napolija, koji je odigrao 1:1 sa Lacijom u Rimu.

Treću pobedu Juventusu u poslednja četiri kola doneli su Mirku Vučinić fantastičnim udarcem sa 20-ak metara u 20. minutu, te Alesandra Matrija posle sjajne akcije pasa Artura Vidala pet minuta pre poluvremena.

U nastavku meča šansu u timu Fiorentine dobili su srpski internacionalci Nenad Tomović i Adem Ljajić, koji su zamenili Crnogorce Stefana Savića (46. minut) i Stevana Jovetića (74. minut).

U derbiju kola Lacio je u Rimu poveo u 11. minutu, a strelac je bio Serđo Flokari. Posle centaršuta Konka, Flokari je grudima primio loptu i potom savladao De Santisa.

Lacio je u prvih pola sata bio bolji tim i imao je još nekoliko šansi, ali su se gosti polako budili i u 38. minutu Kavani je pogodio stativu. Malo je nedostajalo i da Inler izjednači u 60. minutu, ali i da Lulić u 74. minutu donese novi gol Laciju.

Ipak, na tri minuta do kraja meča Napoli dolazi do boda – Kampanjaro je posle kornera uhvatio fantastičan volej za svoj prvi gol u sezoni. U prvom minutu nadoknade Lacio je mogao do pobede, ali je Flokari pogodio stativu i ostalo je 1:1.