Subota, 16.07.2022.

19:00

Zvezda razbila Kolubaru

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Kolubaru rezultatom 5:0 u drugom kolu Superlige Srbije.

Izvor: LN

Autor: LN

Zvezda je potvrdila dobar start sezone i upisala drugu pobedu u isto toliko mečeva u novoj sezoni.

Crveno-beli su uspeli već da se "odlepe" od Partizana, koji je kiksnuo protiv Radničkog iz Niša, pa sada ima dva boda prednosti.

Kolubara je dobro odolevala Zvezdi prvih osam minuta, ali je onda krenula da se piše katastrofa.

Već u devetom minutu crveno-beli su poveli, a strelac je bio Katai, koji je golom uspeo da dođe do desetog mesta liste strelaca svog kluba svih vremena.

On je iskoristio fenomenalan pas Kangve, a onda majstorskim udarcem doneo prednost svojoj ekipi.

Imala je Kolubara dobru priliku nekoliko minuta kasnije, ali je Borjan pravovremeno reagovao van kaznenog prostora.

Već u 16. minutu bilo je 2:0.

Pavkov je iskoristio prvu asistenciju mladog beka Nikole Stankovića, da bi nedugo zatim moglo da bude 3:0.

Samo minut kasnije opasno je šutirao Katai, ali je Popović odbranio.

3:0 je, ipak, bilo već u 22. minutu.

Ispala je kompletna odbrana gostiju, a Ivanić je trezveno reagovao i poslao loptu Pavkovu, koji ju je smestio u mrežu bez golmana.

Katastrofa Kolubare tu nije stala.

Već u 25. minutu Katai je postigao drugi gol, ovog puta na asistenciju Bukarija.

Tada se Zvezdin as povredio, ali nije bilo ništa ozbiljnije, pa je nedugo zatim nastavio meč.

U 37. minutu bilo je 5:0 za Zvezdu.

Strelac je bio Bukari, svi su bili na pozicijama da se krene sa centra, ali se čekalo...

I onda je stigla provera iz VAR sobe i gol je poništen zbog ofsajda.

To, međutim, nije ohrabrilo goste iz Kolubare, pošto je 5:0, ipak, bilo do kraja poluvremena.

Upisao se i Kanga u 45. minutu utakmice, pa se sa "petardom" otišlo na pauzu.

Drugo poluvreme počelo je dosta mirnije nego što se prvo završilo, a trener gostiju reagovao je na pauzi sa čak tri izmene.

Kolubara nije igrala mnogo bolje nego pre, ali je Zvezda malo usporila i spustila gas.

Do 60. minuta crveno-beli su imali nekoliko solidnih šansi, ali je Popovićeva mreža mirovala.

Nastavilo je da se igra relativno mirno, bez puno ritma, osim u nekoliko navrata kada bi Zvezda pokušavala da naprasno ubrza.

Zabeležili smo opasan udarac Kangve u 69. minutu, ali i situaciju kada je Kolubara bila najbliža počasnom pogotku, pošto je u 73. minutu Marjanović sa velike udaljenosti zatresao prečku.

Trener crveno-belih Dejan Stanković je do 79. minuta izvršio četiri izmene, a u igri su bili "klinci" kao što su Lučić i Leković, igrači koji imaju 20, odnosno 18 godina.

U laganom ritmu je nastavila Zvezda, a u 87. minutu je dobila penal.

Oboren je Vladimir Lučić, sudija je pokazao na kreč, a šansu da se upiše dobio mladi Stefan Leković. Ipak, odbranio je Popović, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOGA.