Utorak, 12.01.2016.
10:00
Ozi Ozmo: B92 u Melburnu!
Noć je, ali nama su oči širom otvorene i zurimo u ekran – igra se Australijan open.
Tako manje-više pamtim sredinu januara u prethodnih desetak godina. Oduvek mi je Melburn bio omiljeni Gren slem turnir – uželi se čovek tenisa posle pauze, mečevi su noću po našem vremenu i niko te ne uznemirava dok gledaš.
Jedina je muka što postoji i večernji program (jutro po srednjoevropskom), pa treba dobro iskombinovati koje ćeš mečeve da pogledaš. Mada, bilo je i “ludih“ noći i dana kada se nije spavalo po 30 sati – recimo, kada se Janko tukao sa Rodžerom 2008. godine...
Postoji li nešto bolje za momka koji voli tenis od dvonedeljne poslastice? Postoji, a to je otići u Melburn i iz prvog lica iskusiti kakav je vazduh oko Rod Lejver Arene, dodirnuti taj Plexicushion i videti najbolje na terenu, ali posebno i van njega.
Baš kao i na prošlogodišnjem Rolan Garosu i Vimbldonu, pokušaću da vam najvernije moguće dočaram dešavanja u kompleksu Melburn Parka – blogovima, fotografijama, intervjuima...
Kolege kažu da je to “najopušteniji“ Slem, a tako je i meni delovalo, videćemo uskoro.
Znam da nas čitaju i mnogi naši iz Australije, pa budite slobodni da mi u komentarima ponudite savete ili šta već smatrate potrebnim ili interesantnim. Možete mi pisati i na Tviteru, uz "hešteg" #oziozmo.
Trebalo bi da sletim u nedelju uveče po lokalnom vremenu, što znači da od ponedeljka krećemo u novu avanturu.
Jedva čekam da vam se javim iz Melburna, a i do tada čitajte naš specijal – tako ćete, kao i uvek, dodatno sebi upotpuniti doživljaj zvani Australijan open. Čekaju vas brojne teme, zatim tipovi, heroji dana i sve zabavne informacije o istoriji turnira, gradu Melburnu itd.
Saša (@ozmo_sasa)
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 71
Pogledaj komentare