Svet

Subota, 23.07.2022.

13:07

Litvanija popustila: Ukinuto

Litvanija je ukinula zabranu prevoza robe obuhvaćene sankcijama protiv Rusije u region Kalinjingrad.

Izvor: Novosti

Litvanija popustila: Ukinuto
Foto: aldas/Shutterstock

Kalinjingrad se nalazi na Baltičkom moru i koristi železničku vezu sa Rusijom preko Litvanije radi putničkog i teretnog saobraćaja.

Rusija je negodovala kada je Litvanija zabranila prenos čelika i drugih metala preko njene teritorije što je predviđeno sankcijama EU protiv Moskve i zapretila recipročnim merama, prenosi Srna.

Međutim, litvanska železnica je saopštila da će nastaviti prevoz robe ka ruskom regionu.

EU je prošle sedmice saopštila da se zabrana prevoza odnosi na putni i železnički saobraćaj, te tranzit i da Litvanija mora da dozvoli Rusiji da doprema beton, drvo i alkohol ka Kaljiningradu, prenose Novosti.

Neimenovani zvaničnik iz Kalinjingrada rekao je za rusku novinsku agenciju TAS da će uskoro 60 vagona cementa krenuti ka tom regionu.

Pročitajte još:

Nove tvrdnje iz Ukrajine: Rusija ukrala čelik – vredan 600 miliona dolara?

Oglasio se turski ministar: "Nema potrebe..."

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

14 Komentari

Možda vas zanima

Srbija

Oglasio se NIS: Ovo je plan za Rafineriju

U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, a prva isporuka naftnih derivata iz rafinerije očekuje se 27. januara.

11:09

19.1.2026.

1 d

Svet

EU sprema odmazdu prema Americi

Države EU razmatraju mogućnost uvođenja carina SAD u vrednosti od 93 milijarde evra kao odgovor na pretnje američkog predsednika Donalda Trampa prema NATO saveznicima koji se protive njegovom planu da preuzme Grenland, piše "Fajnenšel tajms" (FT).

20:41

18.1.2026.

1 d

Podeli: